Życie bez regulacji? Jak sobie ciężko to wyobrazić. Być może i byłoby czasami przyjemnie, lecz na dłuższą metę nie dałoby się tak funkcjonować

Posted on 18/05/2021 8:34am

Ciężko sobie wyobrazić jakąkolwiek instytucje, sklep, przedsiębiorstwo czy firmę bez konkretnych uregulowań, jakie zapobiegają nadużyciom i innym rodzajom negatywnych praktyk. Generalnie to tworzy się różne wewnętrzne dokumenty, które maja zapobiegać złym praktykom wewnątrz organizacji, jak i regulacje zewnętrzne, dzięki którym jesteśmy w stanie regulować nasze kontakty ze światem zewnętrznym, a ten świat to w po prostu klienci, petenci i partnerzy biznesowi. Jak wyglądałby świat bez takich regulacji?


sklep
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com
Można sobie to wyobrazić biorąc za przykład zwykły sklep. Gdyby nie było regulaminu sklepu to nie dałoby się regulować żadnej kwestii związanej ze sprzedażą, ze zwrotami, z reklamacjami. Byłby chaos, jakiego nie da się opanować. Nie byłoby instrukcji, jak zachować się w określonym momencie, określonej sytuacji. Sklep to jest i tak nieduży problem, ciężka sprawa wystąpiłaby, gdyby nie było takich regulacji wywnętrz firm czy różnych instytucji.


Właściwie trzeba by było rozpoczynać, jakby każdy dzień od nowa, ponieważ tak istotnie wyglądałoby nasze przyjście do pracy. Wiedzę chyba byśmy sobie przekazywali ustnie, gdyż nie byłoby przecież zapisanych stron z przepisami i pozostałymi postanowieniami. A ile by było przeinaczeń, pomyłek w takich sytuacjach. Jest to trudne do wyobrażenia, ale możemy to określić po prostu jednym stwierdzeniem: chaos. Popatrzmy na ogromny organizm jakim jest państwo. Co by to było, jakby nie było konstytucji, ustawy i innych aktów prawnych (sprawdź regulamin sklepu internetowego). Państwo szybko pogrążyłoby się w chaosie i anarchii. A jak zrozumieć postulaty niektórych osób, że przepisy nie są potrzebne?


sklep
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
No można to potraktować jako dziecinne podejście do tematu.

Ten odnośnik do serwisu przeprowadzki firm wrocław kieruje do bardzo ciekawej strony, która posiada równie intrygujące dane na opisywany temat.

Oczywiście, w tej materii jest inny problem: za dużo bezsensownych przepisów, czasami abstrakcyjnych, jak na przykład w Unii Europejskiej. Nadmierne przepisy i biurokracja w każdej sferze życia mogą zrobić tyle złego, ile brak przepisów, o tym na pewno powinniśmy pamiętać. Jednakowoż, dobrze zastosowane przepisy to wiele pożytecznego, bo dzięki nim prościej się funkcjonuje, wiadomo, co nam przysługuje, a co nie.

Więcej informacji:

Tak działają mądre regulacje.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany tekst, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej (http://www.workservice.pl/praca/magazynier/pabianice/) również zawiera równie ważne informacje - nie czekaj, tylko przeczytaj go.

Jeśli jesteśmy zakładaniami absurdalnych przepisów i biurokracji, to można stwierdzić, iż one są niepotrzebne, więc powinniśmy je obchodzić. To podejście oczywiście do niczego nie prowadzi. Można walczyć ze złymi przepisami, ale jeśli będziemy je łamać to dotkną nas inne przepisy.

Tags: przepisy, sklep