Wykaz podstawowych obowiązków ochroniarzy, w jaki sposób zacząć można pracę w tym zawodzie.

Posted on 15/03/2024 7:36am

Wielu ludziom praca pracownika ochrony będzie się przede wszystkim kojarzyć z panami pilnującymi, czy ktoś nie będzie kradł w sklepie spożywczym. Faktycznie od jakiegoś czasu tym obszarem zawładnęły właśnie agencje ochrony, sklepowi zdecydowanie bardziej będzie się opłacało zatrudnić profesjonalną firmę i zapłacić fakturę za usługę, niż zatrudniać swoich ludzi do tego. Lecz oprócz tego pracownicy ochrony będą się zajmować wieloma różnymi rzeczami, w znacznie szerszym zakresie, niż jedynie pilnowanie porządku w sklepie.

ochrona
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
W praktyce osoby pracujące w tej profesji będą ponosić odpowiedzialność za szeroko pojęte zapewnienie bezpieczeństwa ta terenie miejsc, w których za to odpowiadają. Pilnują więc porządku, a jeśli się pojawią jakieś zagrożenia mają za zadanie wyjaśnienie sytuacji, nawet z zastosowaniem odpowiednich metod przymusu. Poza tym będą się zajmować ochroną mienia, konwojowaniem pieniędzy i drogich rzeczy, oraz monitoringiem i systemami zabezpieczeń. Dobrze więc widać, że nie jest to tylko nieciekawe pilnowanie sklepu, ale jeśli się będzie chciało, to dostanie się pracę wypełnioną wyzwaniami i obowiązkami. Jednak nie każdy kto będzie chciał zostać może pracownikiem ochrony, zasady wykonywania tego zawodu szczegółowo określają nasze przepisy. Po pierwsze wykonywania go konieczna jest licencja (sprawdź nasze propozycje), którą można uzyskać po odbyciu odpowiedniego kursu.

Jeżeli poszukujesz czegoś szczególnie ciekawego na poruszany w tym miejscu temat, to kliknij i zerknij na tekst (https://adwokatchojak.pl/prawo-gospodarcze/) wspomnianego tekstu!

Przyszły pracownik ochrony musi mieć ukończone przynajmniej 21 lat, mieć całkowitą zdolność do czynności prawnych oraz nie mieć żadnego wyroku. Powinien posiadać również odpowiednie wykształcenie i wzorową opinię wydaną przez miejscową Policję. Istotne są także cechy fizyczne i psychiczne.Ochroniarz powinien być osobą bardzo opanowaną a równocześnie umiejącą szybko reagować w nietypowych sytuacjach. Dodatkowo powinien być odporny na działanie stresu i odpowiednio sprawny - praca w takim zawodzie często wymaga użycia siły fizycznej, więc przykładowo znajomość sztuk walki może się bardzo przydać. Po otrzymaniu licencji możliwości zatrudnienia będzie całkiem sporo, przykładowo dla początkujących ludzi w tej branży interesująco wyglądająca i mogąca dać spore możliwości jest praca w Patron Service - więcej i więcej.

Tags: zabezpieczenie, firma, licencja, wykształcenie, ochrona