W jakiej branży jest najwięcej ofert pracy?

Posted on 05/08/2022 8:24am

2018 rok będzie korzystny dla pracowników – liczba ofert pracy będzie wzrastać, szczególnie w sprzedaży, obsłudze klienta i finansach. W poniektórych branżach, jak IT, wyraźnie zaczyna już być odczuwalny deficyt wykwalifikowanej kadry.
w ostatnim kwartale roku najwięcej propozycji zatrudnienia pojawiło się w specjalizacjach IT, księgowości jak też finansów.

Zainteresował Cię ten wpis? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła, które dostarczą Ci masę newsów na ten temat. Zapraszamy zatem do kliknięcia w podany link.

Nie brak także propozycji w rodzaju production manager. Jednakże ich dominacja zmniejsza się. Zapotrzebowanie na pracobiorców wyraźnie obniża sektor bankowy. Podobny spadek pojawił się w administracji a także w ofertach dla kadry zarządzającej. Specjalizacje, jakie w 2018 roku angażować będą najwięcej pracowników, to handel, obsługa klientów bądź finanse. Tu nazbyt wiele się nie zmieni. Zaobserwowano wzrost liczby ofert pracy w hotelarstwie oraz turystyce, budowlance jak też opiece zdrowotnej. Są to branże, które dotychczas rekrutowały mało, zaś teraz zaczynają zwiększać popyt na pracowników, co świadczy o coraz wyższej kondycji naszej gospodarki.


laboratorium
Author: Karen Mardahl
Source: http://www.flickr.com


Coraz wyższy popyt na pracowników wymusi zmianę sposobu ich pozyskiwania. Pracodawcy, acz najczęściej wypatrują kadr przez sieć, coraz chętniej stawiają na programy referencyjne. To system poleceń pracowniczych, w ramach jakiego pracodawcy wypłacają uposażenie pracobiorcom, jacy polecą do pracy swojego znajomego a ten znajomy będzie zatrudniony.
Prognozowany niedobór pracowników w coraz większej liczbie branż w 2018 roku będzie owocować większym wysiłkiem ze strony chlebodawców skierowanym na zdobycie doświadczonych specjalistów. Nie będzie wystarczyło oferować świetną pracę i płacę, przedsiębiorstwa musiały będą starać się bardziej.

Tags: Internet, PRacownik, zyski, strony