W jaki sposób zrobić odpowiednie wrażenie w czasie rozmowy w sprawie pracy?

Posted on 09/02/2024 9:16pm

Rozmowa kwalifikacyjna dla wielu osób jest czymś niezwykle stresującym, ponieważ to właśnie od tej rozmowy zależy to, czy uda nam się zdobyć wymarzoną pracę. Pożądane byłoby więc postarać się okiełznać stres i zrobić należyte wrażenie na rozmowie rekrutacyjnej, aby tak było bezsprzecznie musimy zastosować się do kilku istotnych rzeczy.
Po pierwsze wybierając się na ważną rozmowę kwalifikacyjną z pewnością musisz zadbać o stosowny ubiór. Powinien być on stylowy i estetyczny, dostosowany do stanowiska o które się starasz. Nie może być nadto skąpy, prowokujący czy niechlujny. Nasz design to pierwsze co rzuca się w oczy i to właśnie na podstawie designu jesteśmy oceniani z samego początku, dlatego warto zadbać o to, by był on profesjonalny.
rekruter
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
Do stosownego wyglądu wliczają się nie wyłącznie ubrania, lecz także nasze włosy, zadbane ręce oraz paznokcie, w wypadku kobiet - właściwy makijaż, natomiast w przypadku panów - zadbany zarost.Drugą znaczącą rzeczą jest to, co opowiadamy na rozmowie kwalifikacyjnej. Pożądane byłoby wcześniej zastanowić się nad tym, jakie pytania może zadać nam rekruter i szykować sobie na nie odpowiedzi. Z pewnością wszystko co mówimy musi być też precyzyjne z prawdą, albowiem kłamstwo prędzej albo później i tak wyjdzie na jaw. Poza tym rekruterzy często testują nasze zdolności, wskutek tego jeśli mówisz, iż fachowo umiesz posługiwać się językiem angielskim to istnieje niezwykle wysokie prawdopodobieństwo, że rekruter to przetestuje. Jeśli więc okażę się, że Twój angielski to umiejętność powiedzenia swojego imienia to w czasie „testowania” na pewno nie zrobisz odpowiedniego wrażenia i taka rozmowa rekrutacyjna szybko się zakończy.

Na rozmowę kwalifikacyjną trzeba również zabrać ze sobą CV. Design naszego CV również jest niesłychanie ważny, nade wszystko musi być ono napisane na komputerze i wydrukowane na kartce A4. Nie może być brudne, pogięte albo zniszczone, w związku z tym wskazane jest umieścić je na przykład w koszulce albo teczce. Tak wyglądające CV z pewnością będzie przedstawiać się poprawnie i profesjonalnie.

Nie czekaj dłużej - zweryfikuj propozycję , którą dla ciebie wymyśliliśmy. Włączyliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasze źródło.