W jaki sposób zaplanować swoją pracę i motywować się do systematyczności?

Posted on 20/06/2021 7:53am

Motywacja do działań jest nierzadko niezwykle trudne. Głównie dlatego, że aktualnie wokół nas znajduje się bardzo dużo „rozpraszaczy”, jak na przykład smartfony czy Internet. Dociera do nas ogrom wiadomości, z którymi często zapoznajemy się powierzchownie, nie skupiamy uwagi przy czymś na długo, dodatkowo często wykonujemy kilka rzeczy jednocześnie, m.in. oglądamy telewizję i piszemy notatki itp.

kalendarz książkowy
Author: Bisnotcher
Source: http://www.flickr.com
Wyjeżdżasz - zabierz kalendarze trójdzielneTrudno jest skupić się w pełni, jednakże istnieje kilka sposobów, które nam w tym pomogą. W jaki sposób zorganizować swoje zajęcia i motywować się do systematycznej pracy? Po pierwsze wypróbuj planowanie.

Chcesz poznać inny aspekt przedstawianej sprawy? Zobacz więcej porad tutaj (http://www.robak.konin.pl/oferta/depaletyzatory/automatyczne) - one niewątpliwie mogą rzucić nowe światło na analizowany temat.

Chociaż nierzadko z planów nic nie wynika, praktyka czynią mistrza. Na pewno skreślanie kolejnych podpunktów z listy zagwarantuje nam dużą satysfakcją, tym samym energię do dalszych działań. Jak planować? Każdy powinien wypracować własny dla siebie system. Początkowo warto nabyć kalendarze książkowe a5 dzienne. Każdego dnia rano lub przed snem wypisz wszystkie zadania, które musisz wykonać.

Oczywiście możesz je podzielić na dłuższy okres, lecz jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z organizacją może to nie być dobry pomysł. Poza tym planowanie z zbyt dużym wyprzedzeniem często jest po prostu nieskuteczne. Zaznacz zadania istotne i te, które w razie niepowodzenia można spokojnie odłożyć w czasie. Odhacz każde zrobione punkty. Dzięki temu zawsze będziesz precyzyjnie wiedzieć, jak dużo przed tobą. Na pewno zauważysz, że wszystkie odhaczane zadania dają poczucie satysfakcji i popychają cię do działania. Jeśli na liście znajdują się punktu, które nie dają ci spokoju, choć nie są bardzo ważne – zajmij się nimi, gdy rzeczywiście masz taką możliwość. Wtedy efektywniej wykonasz pilne sprawy.

Kalendarze książkowe na cały rok
W planowaniu nierzadko pomaga również wygląd naszego organizera.

Bez zwlekania zobacz na stronie (https://www.tuchoinki.pl/) podobne posty. Tam także zobaczysz coś pasjonującego, gdyż prezentuje ona podobną tematykę.

Jeśli sprawi ci to przyjemność, zacznij używać kolorowych karteczek, zakreślaczy, długopisów żelowych itp. Przeznacz kolor dla danej grupy czynności. W sklepach pojawiają się już kalendarze książkowe 2016, które mogą stać się twoim wymarzonym organizerem.Oprócz planowania, postaraj się również zapewnić sobie bardzo dużo spokoju. Usuń rozpraszacze. Zamknij przeglądarkę, a jeśli jest ci potrzebna do pracy, zainstaluj do niej dodatek blokujący przeszkadzające strony. Wycisz powiadomienia w smartfonie. Jeśli pracujesz w domu nie uruchamiaj w tle telewizora. Staraj się słuchać takiej muzyki, która pomoże ci się skupić. W związku z tym planowanie z pewnością przyniesie wyczekane efekty, a my będziemy pełni motywacji i energii do dalszych działań. Więcej

Tags: planowanie, notatki