W jaki sposób wypełnić PIT 37

Posted on 29/12/2017 10:03am

Mało kto nie słyszał o blankiecie podatkowym PIT-37. To jeden z najpopularniejszych blankietów, jakie co roku wypełniają miliony rodaków. Deklaracja podatkowa PIT 37 tyczy się pozyskanych dochodów za miniony rok. PIT 37 jest wypełniany tak przez osoby pracujące na umowę o prace, jak i wszystkich tych, jacy są zatrudnieni na umowę o dzieło czy zlecenie.


rozliczenie
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Kto jeszcze wypełnia PIT 37? Pomimo obiegowej opinii, bardzo dużo emerytów oraz rencistów korzysta z ulg oraz posiada dodatkowe dochody z jakich się rozlicza. Inną tak samo liczną grupą osób wypełniającą PIT 37 będą osoby samotnie wychowujące dzieci czy rozliczające się ze współmałżonkiem. Stając po raz pierwszy przed przymusem odpowiedzenia sobie na pytanie: w jaki sposób wypełnić PIT 37? – możemy być zdezorientowani, dlatego wskazówek warto szukać na tej stronie.

Częstokroć bowiem oprócz samego arkusza podatkowego zobowiązani jesteśmy do zgromadzenia oraz wypełniania dodatkowych formularzy, takich jak PIT- O oraz NIP-3(5). Wypełniając po raz pierwszy PIT 37 powinniśmy pamiętać o goniącym nas terminie złożenia go,
rozliczenie
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
jako że czas na złożenie PIT 37 dopełnia się 30 kwietnia. Pozornie to dużo czasu, niemniej jednak gdy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem zeznania podatkowego, ów czas może wydawać się często zbyt krótki.


Jak wypełnić pity 2016 i z czego się rozliczamy? PIT 37 to blankiet, który pozwala nam się rozliczyć z tytułu przychodów pochodzących od płatnika a więc pracodawcy. Są to dochody wynikające z: wynagrodzenia a także innych profitów ze stosunku służbowego czy stosunku pracy, zasiłków oraz świadczeń przedemerytalnych, emerytur, stypendiów, dochodów na podstawie praw autorskich, wsparć pieniężnych na podstawie ubezpieczenia społecznego, należności za pracę skazanych oraz tymczasowo aresztowanych.

Jeśli wypełniasz PIT 37 po raz pierwszy i nie jesteś pewny czy robisz to poprawnie czy nie lubisz się męczyć co roku z blankietem, skorzystaj z bezpłatnego oprogramowania PIT, który to pozwoli ci szybko i bez problemu wypełnić PIT 37. Łatwy w obsłudze program, który przybliży wszystkie zagadnienia oraz pomoże zapełnić każde rubryki formularza. Nie bój się wypełniać PIT 37 samemu – z PIT aplikacją nauczysz się błyskawicznie oraz prawidłowo radzić sobie z blankietem. Dzięki temu możesz wysłać pit online - odwiedź nasz serwis.

Tags: podatek, formularz, stypendia