W jaki sposób wiele spółek troszczy się o wysoką jakość oferowanych produktów i usług?

Posted on 26/02/2019 7:26pm

Troska o najwyższą jakość proponowanych produktów to w przypadku mnóstwa spółek nie tylko frazes reklamowy. Zatrudniają one na odpowiednim etacie osobę, która w granicach swoich zadań między innymi jest odpowiedzialna za zapewnianie najlepszych standardów jakości danego towaru.


firma
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Do pozostałych zadań osoby, która pracuje na etacie inżynier jakości należą także tworzenie i nadzór nad przestrzeganiem standardów czy też technik, kontrola jakości komponentów procesu wyrobu i przygotowanych przedmiotów. Poza tym osoba, jaka zarabia na tym etacie jest odpowiedzialna za analizowanie problemów jakościowych i wprowadzanie przedsięwzięć korygujących, a także analiza i weryfikacja reklamacji odbiorcy, prowadzenie przedsięwzięć korygujących i związanych z zapobieganiem występowania problemów, bieżący kontakt z nabywcami w odniesieniu do spraw dotyczących jakości. Poza tym przygotowuje innych pracowników z zakresu cech jakości czy reprezentuje dział jakości przed osobami przeprowadzającymi audyty oraz nabywcami spółki.
inżynier jakości
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Osoba, jaka pracuje na wspomnianym etacie musi posiadać wykształcenie wyższe technologiczne. Dobrze odbieranym przez pracodawcę byłby fakt posiadania wprawy w działaniu na zbliżonym stanowisku czy umiejętność języka angielskiego na szczeblu pozwalającym na swobodną wymianę zdań. Osoba na nim zatrudniona, mogłaby funkcjonować np. w montowni samochodów, sprzętu budowlanego czy telefonów komórkowych.


Jest to stanowisko, które pozwala na późniejszy rozwój przykładowo poprzez uczestniczenie w szkoleniach. Przełożony zapewnia oczywiście zachęcający zestaw socjalny i służbowy laptop.

Tags: prezent, proces, problem, osoba