W jaki sposób uzyskać wysokie odszkodowanie w razie np. kolizji drogowej?

Posted on 14/02/2023 7:35am

Wedle informacji Instytutu Badań, który zajmuje się rynkiem samochodowym wynika, że po polskich szosach jeździ przeszło 15 milionów aut. Nie jest zatem niczym dziwnym, że kolizje czy też nawet wypadki są sprawą powszechną.


Z tego też powodu każdy pojazd powinien posiadać wykupione OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.


radca prawny
Author: Grupa Archicom
Source: Grupa Archicom


odszkodowania komunikacyjne
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com


W razie powstania jakiegoś bardziej poważnego wydarzenia na drodze, którego nie byliśmy sprawcami, należeć nam się będzie odszkodowania komunikacyjne. Żeby je uzyskać, najlepiej jest nająć kancelarię, która działa w takiej dziedzinie od dłuższego okresu czasu. Hasłem tego typu spółek jest to, że ich przedstawiciele są w każdym przypadku tam, gdzie są potrzebni. Z tego też powodu po skontaktowaniu się z infolinią oraz uzgodnieniu detali, tego typu doradca jest w stanie przyjechać na miejsce i zebrać wszelkie niezbędne dane. Najbardziej istotne jest to, że tego typu podmioty nie pobierają jakichkolwiek opłat wstępnych. Osoby poszkodowane nie ponoszą też najmniejszych kosztów, jeśli sprawa nie zostanie zakończona pozytywnie.


pracownik przy laptopie
Source: pixabay.com


Takie podmioty działają na zasadach prowizji naliczanej z powodu otrzymanego odszkodowania. Adwokaci, którzy pracują w takich spółkach gwarantują jasne zasady współpracy. Oczywistym jest to, że im bardziej znaczące odszkodowanie tacy adwokaci adwokaci wrocław raczyński & pawełek uzyskają, tym większą część dostaną.
W tego typu ciężkich sytuacjach warto jest posiadać po swojej stronie profesjonalnych specjalistów, dlatego też dobrze jest pamiętać, że istnieje na rynku tego typu propozycja. To zminimalizuje ilość niepotrzebnych napięć.

Tags: pojazd, firmę, typ