W jaki sposób unikać problemów z bankami?

Posted on 03/03/2020 8:31am

Kłopoty natury finansowej mogą w niektórych przypadkach doprowadzić do odebrania sobie życia! Zapewne to nie jest przypadek, że na skutek kryzysu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych oraz na Starym Kontynencie, także na nieszczęście u nas, w znacznym stopniu wzrosła liczba samobójstw.


karta kredytowa
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
1. Trzeba przed wzięciem kredytu zastanowić się dokładnie ten temat. Bardzo realne, że po prostu nie możemy brać owego kredytu bankowego, bo później będziemy zobowiązani niemal głodować; po opłaceniu rat bankowych niewiele pozostanie nam do życia! Pamiętajmy, iż często rozsądniej założyć darmowe konto bankowe, pakować na nie regularnie pieniądze, aby mieć okazję po upływie pewnego czasu wypłacić wszystko z banku i nareszcie spełnić zachciankę. Przykładowo zakup lodówki, wakacje na Malcie albo wyremontowanie salonu. Planów zakupowych można podać od zatrzęsienia. Przemyślmy własną sytuację finansową, nie bądźmy nierozważni, a to stosunkowo częste na świecie...


2. Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, uszanujmy rady bardziej doświadczonych ekspertów - tzn. doradca kredytowy, wbrew plotkom, nie jest przedsiębiorcą, któremu tylko i wyłącznie zależy na tym by wcisnąć klientom taki kredyt, który w zasadzie jest niekorzystny, lecz bank daje mu dobrą prowizję za polecenie kogoś. Doradca finansowy, który jest w porządku na całe szczęście nie jest wyłącznie wytworem wyobraźni ekspertów od reklamy.


3. Doceniajmy z większą chęcią parabanki. To jasne, w takim parabanku nie pozyskamy pożyczki na duże kwoty, ale przynajmniej sytuacja jest taka, że mamy okazję załatwić kredyt bez zaświadczeń o zarobkach - np. jeżeli jesteśmy bezrobotni bądź pracujemy, lecz na czarno. Raczej nikt nie lubi formalności, a więc czymś przyjemnym jest możliwość błyskawicznego załatwienia sobie pieniędzy.


4. Może pożyczka od całkowicie nieznajomej osoby? Bądź co bądź pożyczki społecznościowe z roku na rok są coraz popularniejsze. Przed kilkoma dniami jeden z wortali ekonomicznych napisał, że w naszym kraju kredyty społecznościowe wzrastają w bardzo szybkim tempie, to znaczy ich udział w rynku finansowych. Ryzyko jest niewielkie, w końcu oprocentowanie jest od początku podane, więc nie zostaniemy wyrolowani. Odnośnie tego pożyczkobiorcy nie mogą mieć wątpliwości.

Tags: kredyt bankowy, pożyczka, konto bankowe, kredyt bez zaświadczeń o zarobkach, pożyczki społecznościowe