W jaki sposób szukać swojego pierwszego w życiu zajęcia, jak odpowiednio przygotować się do rozmowy

Posted on 09/04/2019 10:24am

Po zakończeniu nauki na studiach albo w szkole absolwenci stają przed problemem znalezienia swojej pierwszej pracy. Niektóre osoby czas ten wykorzystują nie tylko na zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę, ale również na zdobycie jakiegokolwiek zawodowego doświadczenia. Nawet praca na kilka godzin w restauracji czy barze szybkiej obsługi pozwala na poprawienie studenckiego budżetu, lecz daje także możliwość podania tego w CV, na co niejeden pracodawca zwraca baczną uwagę.

Rozmowa o pracę
Author: iStock
Source: iStock
Zdecydowanie lepiej są widziane osoby, jakie wykazywały się aktywnością od tych, które się ograniczyły tylko do uczenia się. Podczas nawet dorywczych prac młode osoby poznają zasady organizacji pracy, uczą się odpowiedzialności, co im się później bardzo może przydać podczas szukania konkretnej pracy. Niektóre osoby posuwają się jeszcze krok do przodu i szukają zajęcia w zawodzie, którego się aktualnie uczą. Przeważnie tego typu praca może się skończyć podpisaniem umowy, jeżeli właściciel firmy będzie znał daną osobę, to najwygodniej będzie mu ją zatrudnić, jeśli będzie spełniać oczekiwania.

Więcej - Happy HRNa rozmowie o pracę
Author: HEMMERSBACH
Source: HEMMERSBACH
Duża część absolwentów jednak będzie stawać przed koniecznością poszukania jakiejś pracy, i dlatego wysyłają oni dziesiątki niekiedy odpowiedzi na pojawiające się ogłoszenia i oferty. Jeżeli dostanie się zaproszenie na spotkanie, to należy mieć na uwadze, żeby się do tego odpowiednio przygotować. O eleganckim stroju raczej nie trzeba przypominać nikomu, warto także się zorientować, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej ktoś może zadać i przygotować się z odpowiedziami. Z pewnością należy chociaż trochę zapoznać się z firmą, do której złożyło się aplikację, bo takie pytanie często pojawia się podczas rozmów kwalifikacyjnych. Wiele osób zapewne się też zastanawia, o co pytać na rozmowie o pracę, tu także należy wcześniej pomyśleć, czego chciałoby się dowiedzieć od przyszłego pracodawcy. Na pewno można porozmawiać o kwestii organizacji pracy, ewentualnych nadgodzin, a także zasad wynagrodzenia i premiowania, bo dzięki temu można będzie poznać lepiej firmę, do której się kandyduje - doczytaj www.

Tags: praca, oferty, rozmowy kwalifikacyjne, rozmowy o pracę