W jaki sposób pobrać pożyczkę pozabankową? Dobre i złe strony kredytów bez sprawdzania historii w BIKu

Posted on 25/10/2019 7:17am

Każdy może odnaleźć się w sytuacji, gdy będzie natychmiast potrzebować dodatkowych pieniędzy i będzie zmuszony wziąć kredyt. Oczywiście procedury w bankach mogą trwać bardzo długo, dlatego też ludzie coraz częściej wybierają kredyty pozabankowe. Przede wszystkim decyduje o tym szybka decyzyjność, jednak nierzadko nie spełniamy wymagań, żeby dostać pożyczę w banku. Na rynku funkcjonuje coraz więcej miejsc, w których są one przyznawane, pomijając wiele procedur.
Kalkulator, pieniądze, ołówek i dokumenty
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Aby dostać kredyt od ręki nierzadko nie trzeba nawet wybierać się do parabanku. Aktualnie niemal wszystko można wysłać online. W związku z tym dużą dobrą stroną jest właśnie szybkość. Nie musimy gromadzić masę dokumentów, możemy również być już zadłużeni. Okres między wysłaniem wniosku staje się krótki. Najczęściej pożyczka bez BIKu brana jest na niewielką kwotę. Jednocześnie czas spłaty bywa niedługi. Każda z tych wielkości zależy od sumy kredytu. Sprawdź: .

Co oczywiste firmy wydające takie pożyczki, muszą zabezpieczyć się w jakiś sposób. Jeżeli użytkownik potrzebuje dużej kwoty, często taką ochroną jest nieruchomość. Wówczas oprocentowanie może być wyższe, gdyż istnieje pewne ryzyko, jednakże forma ta jest dostępna dla każdego. Następną zaletą takiego rodzaju pożyczek są opisane już powyżej małe formalności. Często wystarczy dowód tożsamości oraz wypełnienie wniosku. Parabanki cechują się naprawdę dużą elastycznością względem klienta. Każdy posiada możliwość negocjacji warunków.Wracają do pożyczki zaciąganej przez Internet. Udogodnienie jest o tyle duże, że przedstawiciel może przyjechać do naszego mieszkania, żeby dokończyć procedury. Ważne jest także to, że to często jedyna możliwość otrzymania pożyczki przez osobę starszą. Przy tego typu kredytach nie potrzebne jest też zaświadczenie o dochodach. Oczywiście są również wady takich transakcji. Po pierwsze oprocentowanie nierzadko jest naprawdę wysokie. Nietrudno w sytuacji braku formalności wpaść w błędne koło i pożyczać kredyty w celu spłacenia poprzednich, jednocześnie coraz bardzie się zadłużając.


polskie monety
Author: Fox Wu
Source: http://www.flickr.com
Pożyczki bez BIKu to także prowizje i inne opłaty, o których nierzadko nie jesteśmy informowani wprost. W związku z tym naprawdę warto szczegółowo zapoznać się z warunkami przyznawania, żeby nic nie uszło naszej uwadze. Wyłącznie dzięki takim praktykom możemy być pewni, że wszystko przebiegnie tak, jak tego chcemy. Pożyczki często są ryzykowne, aczkolwiek aktualnie niejednokrotnie są po prostu niezbędne. Bez związku z tym, gdzie pobieramy kredyt, warto pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z umową.

Tags: firmy, kredyt, prowizje