W jaki sposób panda i pingwin wpłynęły na wyszukiwanie w Google?

Posted on 26/01/2023 7:27am

Google ciągle wprowadza zmiany, aby wyszukiwanie było jak najbardziej intuicyjne dla użytkowników. Osoby zajmujące się profesjonalnie pozycjonowaniem świetnie orientują się w najistotniejszych zasadach, jakie poddawane są zmianom. Wśród flagowych algorytmów wymienia się algorytm pingwin, który nieodwracalnie zmienił funkcje wyszukiwania w Google. Całkowity proces pozycjonowania stał się jednak szczególnie skomplikowany, co ma jednak na celu przede wszystkim zapobieganie niechcianemu spamowi.


Wyszukiwarka google
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Wyszukiwarka Google a opinie użytkowników w kwestii ulepszeń

Algorytm panda jest odpowiedzią na niechciane działania spamerów. Podejmowane przez nich działania bardzo często godzą w etykę, jaką rekomenduje wyszukiwarka Google. Jest to swoista blokada na nieetyczne pozycjonowanie stron sieciowych. Zwiększająca się liczba witryn w rozwiązania internet rzeczy powoduje, że obowiązkowe jest stosowanie sprawdzonych metod z zakresu pozycjonowania. Braki w tym wykorzystywane są w niewłaściwy sposób, jak przykładowo układanie stron w rankingu w nieetyczny sposób.

Mocne strony algorytmu pingwin

Wobec wzrastających systematycznie stron sieciowych wymagane jest wprowadzanie nowych rozwiązań. Jednym z nich jest algorytm pingwin, jaki skutecznie obniża pozycje stron sieciowych, które pozycjonowane są z wykorzystaniem nieodpowiednich metod. Niezgodność z wytycznymi wyszukiwarki Google jest stawiana na równi z tym, że określona witryna będzie w sposób sukcesywny spadać. Nie jest to celem przedsiębiorców – właścicieli stron, co wówczas zwracają się do agencji SEO z doświadczeniem.

Panda jako algorytm wpływający na działanie wyszukiwarki Google

Jakiś czas temu został wprowadzony algorytm panda - , co pomaga w jeszcze lepszym wyszukiwaniu w Google. Ma w szczególności służyć do zwiększenia widoczności witryn znakomitej jakości, aby każdy użytkownik mógł liczyć na skuteczne wyszukiwanie. Zadowolenie użytkownika jest na pierwszym miejscu, dlatego Google nieustannie poszukuje kolejnych rozwiązań. Ich celem jest zapewnienie jak najskuteczniejszego wyszukiwania, jakie nie pochłaniają wiele czasu użytkownika.

Tags: Google, pozycjonowanie, wyszukiwarki, seo