Szkolimy siebie oraz pracowników - jakie?

Posted on 04/09/2019 12:11pm

Kiedy zależy nam na tym, żeby nasza firma faktycznie bardzo dobrze prosperowała, to musimy nie zapominać, że stale musimy się doszkalać. Jeśli nie mamy zamiaru zostać w tyle za konkurencją, to musimy stawiać na rozwój. To niesłychanie ważne. Dlatego warto sprawdzić, czym są gry biznesowe. Nie musimy od razu organizować ogromnego szkolenia, wystarczy ludzi, którzy u nas pracują, podzielić na parę grup i zaangażować ich w jakąś ciekawą grę w dużym stopniu szkoleniową.


gra menedżerska
Author: Michael Cardus
Source: http://www.flickr.com
Tego rodzaju gry dają możliwość na złączenie ekipy, warto, więc o takich grach nie zapominać. Przynajmniej raz na kwartał warto takie gry zorganizować. Możemy jak wiadomo pomyśleć o tym, by firma z zewnątrz przeprowadziła szkolenie, w trakcie którego będą przeprowadzone różne gry - szkolenia (edukacyjne gry biznesowe). Wszystko jest zależne od tego, na jakim poziomie wiedzy jesteśmy my sami, czy damy radę ogarnąć coś w swoim zakresie dla swej firmy w tej kwestii, czy jednak nie.

Wybór odpowiedniego szkolenia
Dużo firm organizuje szkolenia, wtedy, gdy okazuje się, że w budżecie pozostał jakiś nadmiar środków, który trzeba wydać. Nie jest to jednak najlepsze podejście. Szkolić trzeba się ciągle, żeby firma faktycznie była w stanie się rozwinąć. W zależności od potrzeb nasza firma powinna wybrać szkolenia outdoor lub powinna wybrać typowe szkolenia integracyjne np: szkolenia (szkolenia integracyjne outdoor). Trzeba więc pomyśleć, co tak naprawdę będzie sensowne dla nas i dla osób, które zatrudniamy. Bo kiedy chodzi o szkolenia tego rodzaju to każdy powinien w nich wziąć udział. Jeśli kadra kierownicza, nie będzie w nich uczestniczyła, to nie pozna swojego zespołu.


szkolenie
Author: Root Impact
Source: http://www.flickr.com
A między innymi o to właśnie chodzi – o poznanie się. Na szkoleniach łatwo wychwycić te cechy pracowników, które podczas pracy są ukryte. Może wyjść na to, że część pracowników posiada niewykorzystany potencjał, który dobrze będzie wykorzystać w działaniu firmy. Dobrze, więc planować wydatki na szkolenia już w trakcie tworzenia budżetu. Nie należy traktować szkoleń, jako czegoś dodatkowego. Zresztą, jeśli trafimy na super firmę organizującą szkolenia czy to integracyjne czy też każde inne, to zrozumiemy, że to naprawdę fantastyczne rozwiązanie dla każdej firmy.

Tags: biznes, firma, integracja, kadra