Sprawdzone zawody na niełatwe czasy

Posted on 15/02/2023 7:53am

Minione lata wyraźnie pokazały, że młodzi ludzie szczegółowo powinni rozważyć wybierane kierunki studiów, gdyż zły wybór może skutkować później problemami w znalezieniu zatrudnienia.
Jakie zatem profesje są godne uwagi i na co patrzeć przy aplikowaniu na studia? Pytamy o to ludzi pracujących w różnych zawodach.

prawo i praca
Na pewno znane, dobre zawody jak prawnik prawnik rodzinny warszawa czy lekarz są jak najbardziej w cenie – wyjaśnia pan Janusz, którego podstawową działalnością jest. Związane są one z wielką ilością pracy, ale jest całkiem prawdopodobne zdobycie pracy po studiach. Trochę pomagają znajomości przy aplikowaniu do dobrej kancelarii, ale nawet bez nich ambitna i zdolna osoba sobie poradzi.

Innymi studiami godnymi rozważenia są z pewnością studia techniczne. Branża technologiczna nieustannie się rozrasta i osoby po informatyce nie mają większych problemów ze zdobyciem pracy. Jak dodaje pan Mariusz, należy mieć świadomość że w tej branży też są bezrobotni. Należy wybrać taką specjalizację, na którą jest zapotrzebowanie jak choćby programowanie.

Dobrego przemyślenia wymagają studia humanistyczne. Kierunki takie jak historia nie mają wielkiej przyszłości jeśli chodzi o stabilność zatrudnienia. Jedną z przyczyn tego coraz mniejsza liczba urodzeń oraz coraz większe znaczenie sektora IT.

zatrudnienie
Istotne jest też miejsce zatrudnienia. Duże miasta jak Gdańsk, Szczecin czy Kraków oferują dużo więcej możliwości zatrudnienia niż małe miejscowości, gdzie panuje znaczne bezrobocie. Jak zaznacza pan Mariusz, jeszcze inny prawnik, o wiele prościej oferować obsługę prawną w Krakowie niż w pozostałych częściach Polski. Wystarczy wyszukać , by sprawdzić ile jest wyników.

Warto po pierwsze nie zapominać o praktyce – mówią zgodnie nasi goście. To ona a nie oceny ze studiów czy nawet ranga uczelni mogą zaważyć na tym, jaką pracę zdobędziemy.

Tags: lekarz, zawody, studia, bezrobocie, prawnik

Author: S.S.