Sposób na wylosowanie łatwych pieniędzy, czyli różnorodność gier na rynku i sposoby na oszustów

Posted on 28/09/2023 7:11am

Miałeś taki moment, że uruchamiasz telewizje a tam zabawa i proszą Cie o wysłanie wiadomości. Czasami oczekujesz na istotny telefon a tu loterie sms przesyłają Ci sms. Jest to dla niektórych bardzo irytujące, ale przecież zawsze jest jakaś możliwość, że wysyłając tę wiadomość wygrasz te pieniądze, czyż nie? Kiedy chcę dotrzeć do pracy samochodem, w radio ciągle słyszę „ wyślij sms o treści…” Zastanawiasz się, że zanim do ciebie oddzwonią to zapłacisz więcej pieniędzy na smsy, a szansa jest jedna na milion. Ludzie twierdzą, że loterie sms to zdzieranie z ludzi pieniędzy i czyste oszustwo.
loteria
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Nie możemy stwierdzić, że takie loterie w radio ZET czy RMF są niekontrolowane. Przecież te radia są tak popularne, że gdyby prawnik w lublinie działo się coś nie tak Urząd Konkurencji i Ochrony Konsumenta od razu mógłby inwigilować w sprawę. Tutaj istotne jest tylko szczęście i może przeczucie w którym momencie wysłać sms. Skupmy się jednak na sms, które dostajemy od niezapisanych numerów. Wysyłamy wiadomości na konkretny numer, ale niestety to nie jest gra i kosztuje o wiele więcej niż jest napisane. Co wtedy zrobić gdy zostajesz oszukany. Niestety osoby które wyślą wiadomość zaczynają prowadzić konwersację z pracownikami call center i rozmawiać z nimi przez smsy. Jest grupa osób, której w szczególności trudno się oprzeć, przede wszystkim są to starsi, chorzy i dzieci.

Jeżeli zaobserwują jakieś odchylenia w prawie, dla takich firm dawane jest ogromna kara liczona w milionach. Nikt nie może jednak wycofać tych gier, ponieważ są one zazwyczaj zgodne z prawem i zaakceptowane przez resort finansów. Są jednak podejmowane pewne kroki w sprawie i między innymi jest to większa inwigilacja w loterie oraz konferencje szefów UKE ze stronami zaangażowanymi w sprawę np. operatorami komórkowymi. Jednakże do takich gier trzeba podchodzić z głową. Dobrze przeprowadzona loteria esemesowa (takie loterie oparte na wysyłaniu SMS) może dać obustronne profity.

Pewnie słyszeliście o nich nie raz i jest to słynna forma docierania do klienta, a ściślej rzecz ujmując zdobywanie konsumenta przez proponowanie dodatkowej korzyści wynikającej z nadmiernego i regularnego korzystania z usług firmy. Jest wiele powodów z jakich przedsiębiorstwo prowadzi programy motywacyjne dla klientów (zobacz to). Jednym z nich zabójcza konkurencja, a drugim walka o konsumenta zmęczonego pospolitą reklamą. Może to być rabat bądź zniżka czy możliwość zamiany zbieranych punktów za nagrody. Jak widzimy z jednej strony są oszustwa w loteriach a z drugiej istnieją programy lojalnościowe dla konsumentów, absurd, który się wyklucza a może po prostu życie.Tags: klient, numer, telewizje