Rozliczysz swój PIT osobiście? Jeżeli nie wiesz, jak konkretnie to zrobić, skorzystaj z pomocy fachowca!

Posted on 09/02/2024 5:30pm

Sporo osób rozlicza swoje zeznania podatkowe osobiście. Już wkrótce zbliży się czas, kiedy trzeba będzie obliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a osobiście czy też raczej będziesz wolał skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie? Jeśli wiesz, czy przykładowo jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas na pewno możesz pokusić się o wypełnienie PIT-a osobiście.


pit 38
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jednak nie do końca orientujesz się w różnego rodzaju zawiłościach podatkowych lub pracujesz na parę różnych umów jednocześnie i nie do końca wiesz, czy lepiej dla Ciebie rozliczać się z małżonkiem czy samodzielnie, wówczas niewątpliwie możesz skorzystać z pomocy fachowca.


Rozliczenie PIT-a samodzielnie


Rozliczenie PIT-a samodzielnie to bez wątpienia nie lada wyzwanie, jeżeli jednak uda Ci się to wykonać, wtedy bez wątpliwości będziesz z siebie bardzo dumny.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie to nierzadko najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym przypadku - kiedy wejdziesz na ten odnośnik, znajdziesz podobne cenne wiadomości.

W internecie obecnie znajduje się wiele różnego rodzaju poradników z dokładnymi wskazówkami, w jaki dokładnie sposób rozliczyć swój PIT. Jeśli będziesz kierować się tymi wskazówkami przekazanymi przez specjalistów, wtedy zdecydowanie bez większych kłopotów uda Ci się wysłać deklarację do urzędu skarbowego. Dodatkowo Ministerstwo Finansów niedawno uruchomiło specjalny portal podatnika, na którym możesz znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat rozliczenia PIT-a oraz odpowiedzi na często zadawane przez podatników pytania. Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do swojego rozliczenia, na pewno właśnie tam będziesz w stanie znaleźć odpowiedź na dręczące Cię problemy. Jeśli się tak nie stanie, wówczas możesz zadzwonić do dyżurujących na specjalnej infolinii konsultantów, którzy są w dziedzinie podatków fachowcami i na pewno odpowiedzą wyczerpująco na wszelkie Twoje pytania - tu.


portal podatnika
Author: Kelly Sikkema
Source: http://www.flickr.com


Przekazanie PIT-a do rozliczenia specjaliście


Jeśli masz do rozliczenia mocniej skomplikowany PIT - bo przykładowo prowadzisz własną działalność gospodarczą lub pracujesz jednocześnie na kilku różnie skonstruowanych umowach, wtedy niewątpliwie o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania rozliczenia fachowcowi. Oczywiście będziesz musieć mu nieco zapłacić, jednak nie są to aż tak duże pieniądze aby trzeba było na tym specjalnie oszczędzać - szczególnie, iż jest to wydatek, który ponosisz jedynie raz w roku, co niewątpliwie nie jest bez znaczenia - więcej - pit 38.
Jeżeli nawet kilkaset złotych miałoby być ceną za święty spokój oraz brak problemów z urzędem skarbowym, bez wątpienia trzeba taka cenę uiścić. Jeżeli zatem masz jakiekolwiek wątpliwości, jak dokładnie rozliczyć swój PIT 38 czy też jakie konkretnie ulgi Ci przysługują w danym roku, wówczas niewątpliwie powinieneś zgłosić się do fachowca, który ustali to za Ciebie.

Tags: działalność, moc, rozliczenia, rok, rozwiązanie