Rozliczenie zeznania podatkowego za 2015 rok drogą elektroniczną

Posted on 05/03/2024 7:56am

Każda osoba, która osiągnęła pewną sumę dochodu musi powiadomić o tym Urząd Skarbowy. Złożenie PIT-u jest niezbędne. Dzięki innowacjom, jakie daje nam dziś technologia można złożyć zeznanie podatkowe nie ruszając się z mieszkania.


Laptop na stoliku
Author: Håkan Dahlström
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy mieć tylko dostęp do Internetu. Część osób musi przedłożyć pit 28 (rozliczenie pit 28 na który składają Ci, którzy, jak określono na stronie Skarbówki: „zdecydowali się na rozliczenie na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.” Co istotne pit ten należy złożyć wcześniej niż deklaracje podatkowe, bo do 2 lutego. Poszczególne druki PIT-ów, jak też wzory ich uzupełnienia, również znajdziemy w Internecie. Na stronie, na której możemy rozliczyć pit trzeba zapoznać się z instrukcją, która podpowie nam w jaki sposób wypełnić konkretną e-deklarację. Wiadomo, że znajdą się osoby, które korzystają z pomocy przy rozliczaniu PIT-u, bo mają pewne obawy, że popełnią błąd. Ale mamy opcja zrobienia korekty do naszego zeznania, dlatego nie musimy się, jakoś szczególnie przejmować.

Masz jeszcze sekundę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do następnej strony, gdzie wyszukasz atrakcyjne posty - wejdź w link naprawa bezgotówkowa z oc sprawcy.

Jak coś okaże się źle wypełnione, albo gdy potem otrzymamy jakieś dodatkowe rzeczy, które powinniśmy zapisać w PIC-ie to będziemy mogli złożyć korektę w Skarbówce.

Rozliczenie roczne ze Skarbówką
Pisanie na laptopie
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com

Wszystkie osoby, które miały okazję załatwiać coś z urzędem Skarbowym doskonale wiedzą, że rozliczenie za rok poprzedni składamy w roku kolejnym. Oznacza to tyle, że pit 2015 (formularz pit za 2015 rok) musimy złożyć do wyznaczonej daty w roku 2015. Osoby, które posiadają pewne dochody są zobowiązane wypełnić zeznanie podatkowe. Urząd Skarbowy nakłada kary na ludzi, którzy za późno przekazują własne deklaracje.


Z tego powodu tak wiele osób decyduje się na internetową drogę rozliczenia ze Skarbówką. To najlepsze rozwiązanie, bo możemy oszczędzić dzięki temu czas i można w każdym momencie to zeznanie wypisać i wysłać. Oczywiście nie wszyscy są w stanie sami ogarnąć wypełnienie deklaracji podatkowej, z tego też powodu większość ludzi zajmujących się księgowością ma ręce pełne pracy. Jednak, jeśli nie prowadzimy żadnej firmy i nie posiadamy ogromnych dochodów, to na pewno uda nam się sami wypełnić pit, musimy jedynie dokładnie przeczytać instrukcję i patrzeć, co konkretnie mamy zamieścić w każdej kratce.

Tags: dochody, deklaracje podatkowe, druki PIT-ów