Reklama na billboardzie|Jakie są cechy efektywnego billboardu?

Posted on 29/04/2023 7:53am

Na powodzenie każdego przedsięwzięcia, oprócz rzetelnego realizowania założonego planu biznesowego, ogromny wpływ ma skutecznie przeprowadzona kampania marketingowa.


Nie od dzisiaj wiadomo, że dobra promocja stanowi dźwignię handlu, natomiast rozpoznawalność marki oferującej konkretną usługę bądź asortyment produktów jest równie ważna (a może nawet istotniejsza), jak przyszykowana przez nią oferta.


Zależnie od zapotrzebowania – wariantu reklamowanej usługi, artykułu albo idei, grupy docelowej, oczekiwanych rezultatów, zasięgu prowadzonej kampanii oraz środków jakimi dysponuje zleceniodawca, możemy wybrać spośród bardzo wielu środków przekazu. Reklama zewnętrzna wykorzystuje rozmaitego rodzaju media ulokowane w szeroko pojętej przestrzeni publicznej.

Czy taka problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę najlepsze kampanie z influencerami, która odnosi się do omawianej sprawy, więc na pewno też Cię zaintryguje.

Jego atutem jest z pewnością bardzo szeroki zasięg, tak przestrzenny, jak i czasowy, oraz możliwość dość dokładnego uściślenia grupy docelowej odbiorców. Jednymi z zwykle wybieranych typów nośników reklamy outdoorowej są billboardy Kielce billboardy z Kielc. Łączone przez większą część z nas z niewiele ciekawymi powierzchniami reklamowymi, usytuowanymi zazwyczaj przy głównych szlakach komunikacyjnych, w rzeczywistości umożliwiają przeprowadzenie zapadającej w pamięć reklamy, za relatywnie małą (w zestawieniu z innymi odmianami) sumę. Jaki więc powinien być efektywny billboard?


billboardy kielce
Author: Yahya S.
Source: http://www.flickr.com


Naczelną zasadą, uwzględniającą wizualny charakter percepcji eksponowanej informacji, jest przekazanie jak najogromniejszej ilości zawartości przy użyciu jak najmniejszej liczby wyrazów.


Odbiorcy prezentowanej reklamy w większości wypadków poruszają się dosyć prędko (samochód, komunikacja miejska) i nie są w stanie zapamiętać długiego tekstu, umieszczonego na billboardzie reklama z billboardu. Wszelka reklama billboardy szczególnie, może być zrobiona tak aby przykuwać wzrok dużej ilości osób.Tags: usługi, towar, sukces, typ