Rachunki firmowe dla przedsiębiorców - na co zwracać uwagę podczas wybierania dla swojej firmy.

Posted on 30/10/2020 8:13am

Otwierając firmę trzeba o wielu sprawach pomyśleć, a jedną z nich jest otwarcie konta firmowego. Większości przedsiębiorców bankowe konto będzie potrzebne. Za jego pomocą można będzie opłacać rachunki i faktury, na nie dostawać przelewy za swoją sprzedaż, i wreszcie rozliczać się z ZUSEM i urzędem skarbowym. Firmowe konta różnią się trochę od indywidualnych kont, przede wszystkim dlatego że do ich otwarcia konieczne jest przedłożenie kompletu dokumentów firmowych, to znaczy regon, nip i wpis do ewidencji. Założone w banku konto trzeba także zgłosić do skarbówki.
bank
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Konta firmowe zależnie od banku mogą się różnić między sobą, przede wszystkim funkcjonalnością i opłatami. Oczywiście wysokość opłat za rachunek jest jednym z podstawowych parametrów, jakie są brane pod uwagę podczas wyboru, ale nie jest jedynym. Dla niejednej osoby dość istotna może także być odległość do najbliższego oddziału, w szczególności w przypadku firm handlowych może to mieć duże znaczenie.W niektórych bankach da się również, w ramach firmowego konta, otrzymać linię debetową, która każdemu nowemu biznesmenowi może się przydać. Konto (szczegóły tutaj porównywanie kont bankowych) takie przykładowo ma Idea Bank, który chce utrzymywać wizerunek banku bardzo przyjaznego przedsiębiorcom. Brak jakichkolwiek opłat za prowadzenie rachunku i przelewy to bardzo kusząca propozycja, a oprócz tego od pewnego czasu w ramach konta można dostać linię debetową na bardzo
bank
Author: Alper Çuğun
Source: http://www.flickr.com
ciekawych warunkach.


Dostanie takiej debetowej linii nie będzie wymagać żadnych papierów z różnych urzędów, nie będą potrzebne także informacje o zarobkach. Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się oferta braku opłat, przez kilka miesięcy taka linia jest zupełnie za darmo, a w później jeśli się spełni określone warunki również poniesie się żadnych kosztów.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli chcesz zdobyć więcej informacji, odszukaj www (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-akt-notarialny), które zawiera równie interesujące dane.

Analizując to wszystko dokładnie idea bank konto firmowe można polecić każdemu właścicielowi firmy, jedyną wadą jest nieduża ilość oddziałów, lecz to miejmy nadzieję powinno się zmienić -

Tags: bank, firma, opłata