Przychodzi okres złożenia rozliczenia podatkowego, nie zapomnij przeznaczyć 1% podatku na dobroczynny cel

Posted on 04/03/2022 9:08am

Co roku podatnicy wypełniają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swoje przychody za poprzedni rok i rozliczają podatek przy użyciu formularza PIT. Od pewnego czasu mają również prawo przekazać 1% swego podatku na działalność organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu ta kwota nie jest przekazywana do Urzędu Skarbowego, ale do organizacji, która będzie korzystać z niej w swojej działalności.


Przeznaczenie 1% podatku jest proste i nie pociąga żadnych kosztów

kalkulator i zwrot podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Żeby przekazać organizacji pożytku publicznego 1% swojego podatku, nie trzeba dużego zaangażowania. Tak naprawdę starczy tylko we właściwym okienku formularza wprowadzić numer KRS organizacji, jaką chce się obdarować tą kwotą. Dzięki numerowi KRS Urząd Skarbowy ma szansę natychmiast zweryfikować konto fundacji albo innej organizacji, która ma zainkasować pieniądze. Numer organizacji podatnik ma możliwość wpisać własnoręcznie albo polecić wypełnienie PIT firma księgowa, która zajmuje się rozliczeniem podatku. Podatnik w momencie przekazania 1% nie ponosi żadnych kosztów, po prostu nieduży odsetek jego podatku trafia na konto organizacji pożytku publicznego zamiast do Skarbówki -

Dużo fundacji oczekuje na wsparcie

Trzeba wziąć pod uwagę przeznaczenie 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Są to wszelkiego rodzaju fundacje, które trzymają pieczę nad chorymi dziećmi, krzywdzonymi zwierzętami, starszymi ludźmi lub zajmują się ekologią. W licznych przypadkach można 1% oddać też dla kalekiego dziecka ze znajomej rodziny. Wielokrotnie fundacje te borykają się z poważnymi trudami finansowymi i mogą działać wyłącznie w oparciu o dobrą wolę ludzi. 1% podatku okazuje się dla nich prawdziwą pomocą.


Jeżeli nie masz pojęcia, którą organizację pożytku publicznego wybrać

obliczenia związane z podatkami
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Istnieje tak wiele ważnych organizacji, że miewa się poważny problem z wyłonieniem tej konkretnej, której prześle się swój 1%.

To świetnie, że masz chęć zdobyć większą ilość danych na to zagadnienie. Wówczas przejdź do witryny, a dowiesz się rozmaitych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na mnóstwo tematów.

Ze szczegółową listą takich organizacji można zaznajomić się w sieci internetowej, choćby wprowadzając hasło "Przekazanie 1% podatku na opp". Pozyskane odnośniki pomogą poznać przebieg przekazania jednego procenta, jak również z wykazem organizacji, jakim ma się możliwość tę kwotę przesłać. Nie można zachowywać tych pieniędzy dla fiskusa, zwłaszcza, że tak dużo ludzi i organizacji czeka na pomoc dobrych ludzi.

Tags: PIT, organizacja, podatek, firmie księgowej