Profesja: Rzeczoznawca

Posted on 12/06/2021 8:25am

Wycena nieruchomości to dobry fach, dający dobre zarobki i znaczne możliwości rozwoju kariery. Rzeczoznawca majątkowy może dokonywać wyceny domów, mieszkań, terenów, określać przydatność katastralną i pod hipotekę oraz potwierdzać występujące szkody. Może znaleźć pracę w różnorakich miejscach - od banków, przez urzędy publiczne, po przedsiębiorstwa i rolnictwo.


Zostać rzeczoznawcą jednak łatwo się nie da. rzeczoznawca majątkowy to zawód licencjonowany, to znaczy, że do jego uprawiania konieczna jest licencja, a zasięg i zakres wykonywania zawierają się w ustawach. Właściwe
Nieruchomości
Author: manishibhatt
Source: http://www.flickr.com
prawa są umieszczone w art. 177 i 191 ustawy o gospodarce nieruchomościami . Nadzór nad zawodem sprawuje Minister Infrastruktury. W celu uzyskania uprawnień, trzeba zaliczyć studia 5-letnie ekonomiczne, techniczne lub prawnicze. W większości przypadków wymagane jest także zaliczenie kursu podyplomowego, dostępnego przy w sporej liczbie szkół wyższych.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej szczegółów na prezentowany w tym tekście temat, to zobacz tutaj bez ociągania uzupełniające informacje (https://www.pitprojekt.pl/).

Przymus ten przestaje obowiązywać, w wypadku, kiedy program zwyczajnych studiów spełnia określone minima. Później musisz zaliczyć praktykę w fachu.
Cały proces zamyka trudny egzamin przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną. Przechodząc go dobrze, otrzymujemy licencję rzeczoznawczą. Trzeba nie zapominać o przestrzeganiu prawnych obowiązków, jakie przynosi profesjonalna Wycena nieruchomości (dowiedz się od kgdm sp zoo). Nasza ścieżka kariery znajdzie się pod stałą kontrolą Ministra Infrastruktury. Jak to się mawia: bez pracy nie ma kołaczy. Wybierając w tym roku studia, drogi maturzysto, przemyśl taką ścieżką kariery.

Jeśli masz ochotę wiedzieć więcej, to obejrzyj istotne informacje (https://www.copyekspert.pl/). Znajdziesz je na następnej stronie, którą umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Długi proces licencjonowania z zrównoważy ci pewność, że nie zostaniesz kolejnym bezrobotnym magistrem.

Tags: biznes, bank, wycena