Posiadam firmę i wybieram się na urlop macierzyński

Posted on 21/10/2019 1:08pm

Jeszcze całkiem niedawno przyszłe matki zakładały własną działalność gospodarczą i to rzeczywiście bardzo dużo mam tak robiło. Czemu? Bo później były im wypłacane bardzo duże pieniądze. Ale trcohe się zmieniło w normach prawnych, jeśli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Obecnie pieniądze, jakie otrzymuje świeżo upieczona matka, która posiada działalność gospodarczą, są o wiele niższe. Zasiłek macierzyński to już nie jest kilka tysięcy złotych.

Zakładanie działalności gospodarczej
Author: Ministerio de Cultura de la Nación
Source: http://www.flickr.com
W 2015 roku ważny jest czas, w którym składki były wpłacane i kwota tych składek (czytaj dalej). Najwyższe zasiłki macierzyńskie dostają te kobiety, które przez rok uiszczały niskie kwoty, w innym przypadku wszystko jest przeliczane według specjalnych zasad, przez co zasiłek macierzyński jest dużo niższy niż we wcześniejszych latach.Zakładanie własnej firmyJeśli chcemy prowadzić własną działalność gospodarczą to powinniśmy po pierwsze mieć bardzo dobry pomysł. Obecnie nie możemy postawić na kolejną zwykłą kawiarnię, czy na księgarnię. W dzisiejszych czasach trzeba posiadać pomysł na to, w jaki sposób się odróżniać na tle konkurencyjnych firm. Gdy posiadamy już pomysł i stworzyliśmy biznes plan, albo jakąkolwiek prognozę działań, to musimy, po prostu, udokumentować powstanie firmy.

Jednak w naszym kraju pytanie jak założyć własną firmę, jest czymś normalnym. Bo co z tego, że zdaje nam się, że nasza idea jest genialna, skoro wychodzi, że nie jesteśmy w stanie przekonać do tego zamysłu placówki bankowej, a w żaden inny sposób nie możemy uzyskać na swoją idee środków. Co wtedy, czy wtedy też powinniśmy rozmyślać o tym, by zakładać firmę. Czy może raczej musimy mieć już założoną firmę, żeby w ogóle móc iść do banku.
Ale, jeżeli bank nie zechce udzielić nam kredytu, to, po, co mamy w ogóle bawić się w zakładanie własnej działalności gospodarczej. Pytań poza tym, zdawać by się mogło, najistotniejszym, czyli: jak otworzyć firmę, jest jeszcze całe mnóstwo. Niestety, jeżeli nie zaczniemy stawiać kroku za krokiem, to nie będziemy wiedzieli jak to będzie się działo w naszej konkretnej sytuacji.

Oczywiście w Urzędach wszystko należy wypełniać według pewnego szablonu, ale cała reszta jest zależna tylko i wyłącznie od naszej kreatywności. Warto porozmawiać z właścicielami innych firm, w jaki sposób otwierali własne firmy, na jakich zasadach najlepiej działać. To pomoże nam poznać rynek i uda nam się odnaleźć najlepszą opcję dla nas przynajmniej na początku. Więcej na http://www.cenabiznesu.pl/

Tags: bank, matka, przedsiębiorstwo, księgarnia