Posadzkarz - czym dokładnie się zajmuje i jak konkretnie wyglądają jego średnio zarabiane pieniądze?

Posted on 24/02/2019 3:28am

Słysząc słowo "posadzkarz" sporej większości z nas, którzy w ogóle nie znają się na tego rodzaju rzeczach - przychodzi na myśl ktoś, kto najzwyczajniej układa posadzki.


Tymczasem samo zajęcie posadzkarza w ogóle nie jest do tego ograniczone - a nawet i więcej, ów zawód jest dość szeroki, chociaż skoncentrowany właśnie na wszelkiego typu posadzkach. Jaki dokładnie bywa zakres obowiązków posadzkarza? Jakie wymagania trzeba przejść aby mieć możliwość nim zostać? I co najbardziej istotne: Ile taka osoba może zarobić?


pracownicy w biurze
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Nasz dzisiejszy temat, a więc zawód posadzkarza, jest to zajęcie, w którym to jest wymagane kilka istotnych elementów, takiego typu jak choćby: absolutne minimum podstawowe wykształcenie (jeśli chodzi o ludzi z roczników do 1985 roku) albo gimnazjalne, gdy chodzi o dokładnie rocznik 1986. Jak to się okazuje, wcale nie musimy przechodzić jakiegoś "super szkolenia" jeżeli pragnie się wykonywać ten konkretny zawód we własnej firmie - wystarczy ukończyć kurs przyuczający albo tak nazywany "kwalifikujący", w zawodzie ogólnobudowlanym. Poza tymi drogami możemy także zakończyć zawodówkę mająca profil "technologia robót typu wykończeniowego w budownictwie". Czym jednak powinien wyszczególniać się porządny posadzkarz? Ponad wszystko dobrym zdrowiem, a także dużą sprawnością fizyczną, albowiem owe zajęcie jest dość wymagające na tym konkretnym polu.
Posadzkarz zajmuje się między innymi: przygotowywaniem wszelkich materiałów pomocniczych (kleje, kity i tym podobne), robieniem różnych posadzek z wszelakiego typu materiałów (oraz co istotne ich odnawianiem), robieniem różnych izolacji typu akustycznego i termicznych i tak dalej. Średnie zarabiane pieniądze posadzkarza to przedział między od 1800 do 3000 złotych co miesiąc.

Tags: kurs, firm, temat