Podróżowanie po kraju: Rzeszów

Posted on 03/06/2022 7:21am

Rzeszów ostatnio był celem pomijanym w trasach wycieczek. Uważane za mało atrakcyjne, nieciekawe i nie mające niczego do zademonstrowania miasto przemieniło się w przeciągu paru zaledwie lat w miasto, które koniecznie warto odwiedzić. Zachęcam do teksu z mojej wędrówki po Rzeszowie.
Lubię podróżować tamio


Sądzę, że skoro mogę mieć coś za darmo, to nie płacę. Natychmiast minimalizuję kosztowo przejazdy i noclegi Rzeszów (rzeszów i noclegi) to oczywiście nie Madryt pod kątem wydatków, ale nauczyłem się, że w trasie każdy cent się liczy. Stąd też w trasę ruszyłem autostopem. Wyjechałem z Opola i po 6 godzinach jazdy byłem w Rzeszowie – nieźle, szczęściarz. I to pierwszym zlapanym autem! Jeśli W kwestii noclegu, to mamy do wyboru motele i pola namiotowe i hotele Rzeszów oferuje zacną ofertę punktów i spokojnie idzie się zamknąć w 25 zł. Ja na szczęście wylądowałem u przyjaciela, więc odpłaciłem mu się kilkoma piwkami. Czytaj więcej: zarezerwuj na stronie.


Co trzeba zaliczyć w Rzeszowie?


Koniecznie cudny ryneczek, który może nie jest tak wielki jak ten w Wrocławiu, ale z całą pewnością ma swój klimat. Nad kolorowymi kamienicami wznosi się ratusz, jednak najważniejszym miejscem zbornym jest studnia – z tego miejsca watahy nastolatków wyrusza swoimi imprezowymi drogami, by doznać rozrywki. Ja sam zbunkrowałem się w Graciarni u Plastyków, w tej knajpie czułem się jak w domu.


przestronny apartament
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Ciekawostka, której nie można pominąć to podróż szlakiem podziemnych korytarzy, które rozciągają się pod rynkiem. Podziemia dostępne są dla turystów od 2001 roku.

Jeżeli masz ochotę zdobyć podobne dane na ten wątek to odkryj więcej tu, gdyż odnajdziesz tu jedynie ciekawe informacje na ten wątek.

Aktualnie trasa liczy 370 metrów i pozwala zapoznać się ze średniowiecznymi elementami krat, murów i zawiasów.


A skąd wziął się w Rzeszowie podziemny szlak? Tak jak w Sandomierzu miasto zyskało przywilej przechowywania wina i ryb, stąd też korytarze i piwnczki pod ryneczkiem. Niektóre z nich sięgają nawet 10 metrów w głąb ziemi.


Rzeszów ma sporo do zaoferowania przyjezdnym, ale nie chcę odkrywać wszystkich atrakcji tego niedocenionego miasta.

Tags: nocleg, wiedza, szlak