Planujesz wziąć kredyt? Przeczytaj nasz artykuł i przejrzyj podpowiedzi

Posted on 04/12/2018 7:49am

Skąd pobrać kasę na rozwój prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej? Bardzo trudne to pytanie - przecież gdyby to było takie łatwe, pewnie prowadzenie swojego biznesu byłoby o wiele prostsze! Jednak to wcale nie oznacza, że ciężko coś nieco poradzić. Na przykład rewelacyjnym rozwiązaniem jest staranie się o dotacje z UE.


Nierzadko Unia Europejska daje znaczące pieniądze - a jeżeli daje, to tak naprawdę byłoby czymś całkowicie głupim, gdybyśmy nie skorzystali z takiego rozwiązania - można powiedzieć, iż nawet przeciwnicy owej organizacji nie muszą się tego obawiać. Chociaż zapewne pewne posądzenia o hipokryzję nie są w akurat tym momencie całkowicie bezsensowne...

pieniądze
Author: Antonin
Source: http://www.flickr.com
Dotacje naturalnie nie są dla wybrańców, choć na pewno sporym atutem jest to, że najzwyczajniej akurat w przypadku Unii Europejskiej nie ma kolesiostwa, a więc nawet jeżeli nie posiadamy znajomości, lecz przygotowaliśmy porządny wniosek, zasadniczo nie powinniśmy sądzić, iż będziemy mieli tylko iluzoryczne szanse na kasę. W takim razie próbujmy, nie bójmy się Unii Europejskiej, bo to taka organizacja, która ma wiele wad, ale póki co niejako gwarantuje naszemu krajowi niemało profitów. A zresztą przeciwnicy UE powinni przemyśleć swoje rozumowanie, zapoznać się z książkami o tematyce geopolitycznej, które pokazują, iż akurat wejście naszego kraju do Unii Europejskiej miało wiele sensu, było jedynym możliwym wyjściem.

Jeżeli jednakże nie dotacja (dotacje unijne dolnośląskie) unijna, to być może kredyt hipoteczny w jakimś banku? Ludzie zapewne nie za bardzo wiedzą jakie oferty zostały przygotowane dla przedsiębiorców - to generalnie nisza, która jest stosunkowo nieczęsto reklamowana w telewizji, rozgłośniach radiowych, prasie, etc (więcej: który kredyt hipoteczny zaciągnąć, jakie macie podpowiedzi). Banki, choć potrafią zadbać o swoje interesy, z całą pewnością potrafią również zadbać o swojego klienta - czyli oprocentowanie takowego kredytu wcale nie musi być wielkie.

Może wszelkiego rodzaju doradcy finansowi - sporo ich w naszym kraju, są w stanie coś doradzić? Bez paniki: nie uważajmy, że we wszystkich przypadkach doradca poleca nam wyłącznie te oferty bankowe, które gwarantują akurat dla niego sowitą prowizję. Stosunkowo nietrudno trafić dzięki właśnie doradcom na stosunkowo korzystne oprocentowanie kredytów dla firm, trzeba im w takim razie ufać.

Więcej: jakie jest ciekawe oprocentowanie kredytów dla przedsiębiorstw? Proszę o podpowiedź.

Tags: ludzie, wniosek, interesy