Okazje na rozwój kariery - rośnie potrzeba zatrudniania ekspertów z branży IT

Posted on 23/02/2021 7:32am

Żaden z nas nie jest już w stanie wyobrazić sobie obecnego świata bez komputerów oraz systemów informatycznych, jakie są obecne w prawie każdej dziedzinie naszego życia. Nasilająca się informatyzacja wywołuje coraz większy popyt na specjalistów z tej branży. Praca IT jest obecnie jedną z najkorzystniej opłacanych branż na rynku. Podaje się, iż na rynku usług informatycznych w Polsce jest niedostatek ok 50 tysięcy wykwalifikowanych pracowników. Liczba ta zwiększa się co roku o ok. 5 procent.


praca w IT
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Wysokie zapotrzebowanie jest konsekwencją wielkiego tempa zmian jak i pojawiania się coraz to nowszych technologii w każdej dziedzinie codziennego życia. Żeby zbudować oraz podtrzymywać takie systemy niezbędna jest duża liczba ludzi o konkretnych kompetencjach (rekomendujemy szkolenie: akademia menadżera) technicznych - programistów, testerów, architektów oprogramowania czy też osób zarządzających projektami.

Czy zainteresował Cię artykuł? Tak? To nadchodzimy z informacją, że mamy dla Ciebie dostęp ekstra (https://inoffice.pl/) do nowych notek pod poniższym linkiem.

Oczywiście, wysokość otrzymywanych dochodów jest zależna do doświadczenia jak i posiadanych umiejętności. Z uwagi na deficyt fachowców, firmy informatyczne chcą przyciągać utalentowanych, ambitnych pracowników wysokimi zarobkami, dodatkowymi benefitami jak i możliwością interesujących wyjazdów biznesowych. Praca IT jest także otwarta dla osób bez doświadczenia - dzięki funkcjonowaniu niezliczonej ilości praktyk oraz staży, przedsiębiorstwa uczą i przygotowują sobie przyszłych pracowników. Dodatkowo, w Internecie istnieje bardzo duża ilość szkoleń on-line gdzie od podstaw jesteśmy w stanie się nauczyć wielu języków programowania, tworzenia stron internetowych czy też zarządzania bazami danych. Wraz z wzrastającym popytem na najwyższej klasy systemy komputerowe rośnie znaczenie zjawiska zwanego outsourcing IT - .


google
Source: pixabay.com
etc. W obszarze usług informatycznych istnieje bardzo duża ilość firm świadczących usługi tworzenia oprogramowania, wspierania utrzymania istniejących systemów po helpdesk i administrację sieciami.

Tags: tester, programowanie, usługi informatyczne, HR