Nie kochasz swojej pracy - bądż agentem

Posted on 09/02/2024 9:12pm

Mówi się, że trudno o fach, jaki można zdobyć prędzej niż zajęcie agenta ubezpieczeniowego. Starczy decyzja, króciutki instruktaż, egzamin urzędowy i już mamy licencję. Jednakże samo zdobycie uprawnień to najmniejszy kłopot. Dalej jest o wiele trudniej. Wielu z nas owej profesji nie darzy specjalnym szacunkiem. Często stawiamy znak równości między agentem a akwizytorem. I choć jedno z drugim nie ma nic wspólnego, to specyfika pracy sprawia, iż oba zajęcia wydają się podobne.

pracownik w biurze
Author: efile dotcom
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy zajrzeć na internetowe fora albo podpytać swego agenta ubezpieczeniowego, aby odkryć, że wiele osób późno obrało tą ścieżkę kariery. Skusiła ich sposobność dużych płac a także duża doza swobody (). Jak by nie było agent jest sam sobie sterem, okrętem oraz żeglarzem. On decyduje ile jak też kiedy pracuje. Jednakże od czasu ofiarowanego na poszukiwanie klientów i determinacji - zależą przyszłe dochody. Życie jednak prędko weryfikuje początkowy entuzjazm. Większość wypala się niezwykle szybko, pozostaje mała grupka. Ci, którym udaje się przeżyć najtrudniejszy czas, z zasady zostają w zawodzie na długo a także faktycznie znakomicie zarabiają. Jakie cechy powinien mieć urodzony agent? Po pierwsze musi umieć nawiązywać kontakt z ludźmi. Jasno wyrażać swoje myśli. Potrzeba
szkolenie pracowników
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
sporo przebojowości i odwagi. Ważna jest również psychiczna odporność.W tejże pracy słowo "nie" słyszy się niezmiernie często. Ktoś kto nie potrafi podnieść się po 20 telefonach, jakie kończyły się natychmiastowym "nie, dziękuję", prędko załamie się, będzie się stresował oraz nie odnajdzie w sobie motywacji aby wykręcić numer po raz setny. Agent musi być dobrym psychologiem. Trzeba umieć słuchać ludzi, starać się ich odgadnąć, indywidualnie podejść do każdego z nich.

Opracowane tu informacje zaciekawiły Cię tak mocno, że masz zamiar czytać więcej? Namawiamy zatem do nowej strony. Tam stworzyliśmy istotne omówienie.

Brzmi jak frazes, jednak taka jest prawda. Nie możemy klepać wyuczonych formuł. Klienta to nuży, on nie potrzebuje poznać pełnej oferty firmy. Potrzebuje żeby agent został jego doradcą. Odgadł jakie ma potrzeby, oczekiwania po czym zaproponował mu optymalną usługę (-> zobacz szczegóły). Oczywiście agent powinien dobrze znać produkty, jakie ma do zaoferowania i potrafić dobrać ten najlepszy dla odbiorcy.
Jeżeli dostrzegasz w sobie wyżej wymienione cechy nie czekaj i wpisz w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.

Tags: praca, dochody, agent ubezpieczeniowy