Jakimi zadaniami trudni się audytor? Jakie ma kompetencje, a jakiego rodzaju obowiązki?

Posted on 21/06/2019 12:04pm

Audytor wewnętrzny to bardzo ważne stanowisko z działu audytu wewnętrznego. Jego zadania polegają na uczestnictwie w projektach audytorskich i robieniu prac, jakie są zaplanowane w audycie. Zatrudnienie w audycie wymaga zrozumienia najbardziej istotnych celów firmy, dziedziny ryzyka biznesowego, finansowego oraz operacyjnego, w którym działa taka firma.

To także potrzeba zrozumienia różnego typu zewnętrznych regulacji, jak też różnych potrzeb formułowanych przez akcjonariuszy, zarząd oraz pracowników.Karierę w audycie, przykładowo jako audytor iso można zrealizować, jeśli rozpoczniemy ją w jednym z tych miejsc. Jest to firma audytorska, sektor audytu wewnętrznego czy też inny dział w przedsiębiorstwie. Audytor wewnętrzny to ważny samodzielny specjalista >>> znajdź informacje na rynku pracy. Dobrze jest zaś,
kontrola jakości
Author: Farther Along
Source: http://www.flickr.com
jeśli ma przynajmniej 2-3 lata doświadczenia, poznał oraz rozumie procesy biznesowe, zapoznał się z metodologią robienia audytu, jak również ma kwalifikacje zawodowe albo jest w trakcie ich uzyskiwania. Od audytora wewnętrznego oczekuje się dokładnej pracy, wykonywanie zadań w terminie, a czasem też gotowości do częstych podróży służbowych, także zagranicznych.

Co ciekawe, w zależności od biznesu taki audytor ma też inne kompetencje, przykładowo wspomniany wcześniej audytor do spraw iso musi zwrócić uwagę na ghp, czyli dobre praktyki higieniczne. Poznaj normy. Jak audytor (nasz odsyłacz) wewnętrzny posiada przeróżne interesujące umiejętności, jak umiejętność zarządzania ludźmi jak i wiedzę merytoryczna, to jest szansa, że szybko dostanie awans, przykładowo na stanowisko managera do spraw audytu wewnętrznego. Kolejne możliwości pokierowania ścieżką kariery to specjalista lub kierownik w dziale operacyjnym.

Audytor wewnętrzny jest w stanie znaleźć zatrudnienie w charakterze kontrolera finansowego w mniejszej firmie, albo jako specjalista od kwestii kontrolingu w większej firmie. . Z pewnością realizację ścieżki kariery ułatwia zrobienie któregoś ze znanych certyfikatów, na przykład ACCA czy CIMA. To na pewno jest w stanie ułatwić wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery. To gwarantuje zadowolenie oraz również o wiele wyższe zarobki. Może warto w związku z tym zainteresować się takim mającym przyszłość zawodem.

Tags: Zarządzanie, rynek pracy, certyfikaty