Jakie są elementy nowoczesnej witryny WWW?

Posted on 02/06/2022 7:46am

Sieć internet jest błyskawicznie rozpowszechniającym się medium, obecnym na całej ziemi i na wielu platformach. Od stworzenia internetu wygląd stron internetowych uległ znaczącym przemianom – zmianie uległy bowiem przyrządy, które służą do uruchamiania tych witryn, zmieniły się także trendy. Narodził się także zawód webdesignera, czyli osoby wyspecjalizowanej w tworzeniu witryn od początku do końca.


Telefon
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Innowacyjna strona internetowa ma spełniać aktualnie szereg warunków, zarówno technicznych, jak i estetycznych – graficznych czy typograficznych. Musi także być dostosowana do działań marketingowych w internecie – tj. pozycjonowania czy umieszczania wielofunkcyjnych bannerów reklamowych.

Komu zlecić stworzenie witryny?

W początkach istnienia sieci WWW od samej strony WWW bardziej istotna była jej treść – początkowe wersje popularnych stron wyglądały bardzo prymitywnie. Dopiero gdy dostrzeżono dobre strony, które niesie właściwy układ elementów na stronie, projektowanie stron www stało się opłacalnym biznesem.
Aktualnie w internecie promuje się wiele firm prężnie działających w branży, przed wyborem jednej z nich dobrze jest zajrzeć do portfolio, w którym znajdują się odnośniki do stworzonych produktów. Powinno się zwrócić uwagę, czy strony nie mają trudności z polskimi fontami, czy funkcjonują płynnie i czy są atrakcyjne pod względem grafiki.

Innowacyjne narzędzia

Dziś liczy się tylko pierwsza strona w wyszukiwarce – dlatego tak ważne jest sprawne pozycjonowanie witryny. Poza umieszczeniem jej wysoko, dobrze jest zadbać również o bogaty opis pokazujący się pod odnośnikiem – tzw. snippet. Snippety google pozwalają na dodanie opinii użytkowników, co jest ogromnie ważne na przykład dla branży restauracyjnej, można tam umieścić również inne przydatne funkcje.

Można także zadbać o to, żeby witryna była właściwie wyświetlana na telefonach komórkowych i tabletach - więcej na Mobilna rewolucja stron internetowych. Google udostępnia do tego funkcjonalne narzędzie określające w jakim stopniu przyjazna dla smartfonów czy tabletów jest strona WWW.

Wiedz, że masz możliwość znaleźć dane na opisywany wątek, więc kliknij w link oraz przeczytaj tu (https://kn-adwokaci.pl/) wiadomości, które są Ci niezbędne.

Narzędzie to nazywa się mobile-frendly, po stworzeniu strony można poddać ją testom w tej aplikacji. Poza testem można tam znaleźć także instrukcję optymalizacji witryny na potrzeby urządzeń mobilnych.

Tags: strony internetowe, pozycjonowanie, marketing, Aplikacje