Jakie możliwości umożliwia finansowanie społecznościowe? Podstawowe informacje

Posted on 14/02/2023 7:51am

Obecnie bardzo duża ilość czynności przebiega z użyciem Internetu. Internet stał się w pewnym sensie drugą rzeczywistością, gdzie również odbywa się komunikacja, dokonuje się transakcji i zawiera umowy. Bardzo często też właśnie w Internecie umieszczane są rozmaite projekty i pomysły, nierzadko interesujące. W dawniejszych czasach często dobre idee przepadały z braku pieniędzy na ich wprowadzenie w życie. Można było wyłącznie prosić właścicieli firm o pomoc finansową, z różnym rezultatem. W czasie komputerów i sieci WWW tendencja ta uległa zmianie.
Utworzono bowiem specjalne strony WWW, dzięki którym możliwe jest wspieranie projektów dowolnymi sumami pieniędzy przez dowolną liczbę ludzi. Pomyślność zależeć będzie jedynie od tego, czy odwiedzającym stronę przypadnie do gustu dany projekt. Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe czyli crowdfunding.Jakie pomysły można wspierać?W ten sposób wspomagane może być praktycznie wszystko. Jeżeli dany pomysł jest interesujący lub panele longi 360 dotyczy wynalazku wartego wprowadzenia do użytku, z pewnością będzie zauważony i doceniony. Na platformach do crowdfundingu znajdują się bardzo różne rzeczy, od muzyki aż po dodatki do ubrań. Istotne jest, by projekt był oryginalny i wnosił coś nowego. Elementy, które najchętniej i w największym stopniu były wspierane to zazwyczaj gry komputerowe. Popularna jest też muzyka. Często zdarza się, że za pomocą finansowania tego rodzaju początkujący artysta wydaje pierwszy album i zdobywa sławę. Tą metodą można czasami pomóc również grupie muzycznej działającej od dawna: przy pomocy crowdfundingu grupie Marillion udało się wydać jeden z nowszych albumów.

Kickstarter
Platformy do crowdfundingu mogą być ukierunkowane na daną dziedzinę, przykładowo jedynie na produkcje filmowe, lub też mieć charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding” można uzyskać bardzo dużo wyników.

Bez wątpienia jednak najpopularniejszą witryną tego rodzaju jest na dzień dzisiejszy Kickstarter. Jego zaletą jest to, że z jego użyciem można wspomagać pomysły bardzo różne, nie ma konkretnej dziedziny. Popularne dziedziny w ramach tej strony to na przykład sztuka, film, projekty muzyczne i gry komputerowe.

Tags: projekt, Internet, muzyka, pieniądze, rzeczy, gry, Filmy, ludzie, komunikacja, finanse, strony www, wyszukiwarka, życie, pomoc, rzeczywistość

Author: M.G.