Jak zrobić najlepsze pierwsze wrażenie? Są różnorakie sposoby, ale jeden z nich jest niezawodny w każdej sytuacji

Posted on 02/05/2019 7:29am

W jaki sposób szybko, rzeczowo i całkowicie profesjonalnie przedstawić siebie jako specjalistę w jakiejś dziedzinie? Jest na to całkiem sporo sposobów. Można zacząć dyskutować na różne tematy z naszej dziedziny, dać do zrozumienia jak dużo wiemy. Pytanie tylko, czy wszyscy będą chcieli tego słuchać oraz czy podczas tego wywodu nie powiemy jakiejś głupoty. Okazuje się, iż jest łatwiejszy sposób.


Mogą to być choćby wizytówki. Niewielki format, dobre wykonanie i jedynie najbardziej ważne fakty - to klucz do świetnego pierwszego wrażenia. Nieprzypadkowo mówi się, że początkowe wrażenie ma duże znaczenie. Tak właśnie jest, tym bardziej, gdy mówimy o biznesie. Nawet jeżeli nie mamy z kimś spotkania zawsze powinniśmy mieć ze sobą wizytówki. To pewność, że jak napotkamy kogoś z kim możliwa jest owocna współpraca, to można zostawić swoją wizytówkę. Jest wtedy duża szansa, że ktoś skontaktuje się z nami za jakiś czas.

wręczanie wizytówki z wizytownika
Author: Geoffrey Franklin
Source: http://www.flickr.com
By jednak tak się stało, wizytówka powinna być przygotowana dosyć profesjonalnie. Co ważne nie może znajdować się na niej zbyt dużo szczegółów. Wizytówka nie jest książką do czytania, to skrót najważniejszych informacji, które mogą być interesujące z punktu widzenia osoby, które chciałby się z nami skontaktować. Przede wszystkim najważniejsze, żeby był tam numer telefonu, e-mail, adres naszej strony internetowej. Wyróżnić trzeba natomiast nasze imię jak i nazwisko, oraz stanowisko, które zajmujemy. To wystarczające detale pozwalające, żeby dana osoba miała o nas jakieś zdanie, jednak będzie ono na pewno lepsze, jeśli wizytówka będzie prezentowała się faktycznie solidnie - znacznie więcej przeczytasz na www. Poza małą ilością niezbędnych informacji istotne jest, aby wizytówka wykonana została z jak najlepszych materiałów. Nie musi być najdroższa, ale powinna prezentować sobą pewną wartość.


Nie powinna być jak świstek papieru, gdyż nikt nie potraktuje jej poważnie.

Zainteresował Cię taki tekst? Jeśli tak, to tu również znajduje się świeża treść (https://rokad.pl/poliweglan-lity), która na pewno Ci się spodoba.

Powinna być jak najbardziej profesjonalnie zaprojektowana, a następnie wydrukowana gdzieś w specjalistycznej drukarni. Tego typu druk wizytówek jest niesamowicie ważny, ponieważ od tego jak będą wydrukowane również sporo zależy. Projekt jest istotny, ale tak samo trzeba powiedzieć ostatecznego wykonania.

Tags: biznes, wizytówki, drukarnia, adres, ulotka