Jak szybko sprawdzać należności dotyczące naszej firmy

Posted on 24/07/2021 2:20pm

Nasza działaność musi na siebie zarabiać, musi działać w taki sposób by klienci byli usatysfakcjonowani, ale też tak, by pracownicy mogli efektywnie pracować. Powinniśmy wszystko właściwie ogarnąć pod względem szeroko pojętego zarządzania. Począwszy od dostaw, przez czas tworzenia produktu/usługi, po dostarczenie wszystkiego klientowi. Musimy ułożyć wszystko zwracając uwagę na sytuację na rynku, na którym funkcjonujemy i tego, jak wygląda wewnętrzna struktura firmy.
Financial Service Support
Source: http://www.fss-finanse.pl/
Istotny jest każdy aspekt, by całość sensownie i poprawnie działała. Niezbędne jest też to, w jakim czasie klienci regulują należności względem naszej firmy.

Nie rezygnuj - kontynuuj czytanie pochłaniających Cię wątków. Znajdziesz ich dość dużo na naszej nowej stronie. Zapraszamy!

Żeby wszystko było na właściwym poziomie trzeba, co pewien czas liczyć ile wynosi wskaźnik rotacji należności (przelicznik na tej stronie). Jeżeli wskaźnik ten jest niższy niż 7 to musimy zacząć szybciej ściągać należności od klientów. Zbyt częste kredytowanie nie jest niczym właściwym, bo wtedy firma traci swoją płynność finansową i nie jest w stanie dobrze działać.

Jeżeli omawiany wątek Cię fascynuje oraz szukasz więcej informacji, to pod linkiem (http://zlota-sowa.pl/nasze-uslugi/reklama-swietlna/) znajdziesz ich mnóstwo - będą one podobne tematycznie, ale równie ciekawe.Miej pieniądze swojej firmy pod ścisłą kontrolą

Kiedy zależy nam na tym by nasza firma odpowiednio funkcjonowała i stale się rozwijała, trzeba postawić na właściwą kontrolę należności. Jeśli nie potrafimy upomnieć się o swoje pieniądze, to raczej marni z nas będą biznesmeni. Wiadomo, że na początku nie zawsze dajemy radę panować nad fakturami. Czasem ciężko będzie dojść do tego, które faktury zostały opłacone w odpowiednim terminie, a które po czasie. Z tego powodu warto kupić program, który sprawi, że kontrola należności, tzw. cash flow monitoring (dowiedz się więcej tutaj: ) okaże się o niebo łatwiejsza. Wpisanie wszystkich faktur do tego programu pokaże nam ile firm ma zaległości, gdzie powinniśmy przesłać mail z upomnieniem lub do kogo powinniśmy zadzwonić. Wszyscy doskonale wiedzą, jaki jest termin zapłaty, tak, więc firmy powinny się go trzymać. Wspólnie z klientem decydujemy o możliwości uregulowania zapłaty i sposobu – czasem jest opcja spłaty ratalnej, jednak, gdy klient i tak nie trzyma się terminu powinniśmy doliczać odsetki. Jednak trzeba wcześniej uświadomić klienta, że zwlekanie z zapłatą przy spłacie sprawi, że klient będzie zobowiązany zapłacić więcej. To na pewno sprawi, że klient nie zapomni o terminie.Tags: program, pieniądze, czas, klient, firma, Faktury