Jak szukać zatrudnienia za granicą?

Posted on 26/09/2019 3:20pm

Najpewniej będzie poszukiwać pracy za granicą przebywając jeszcze w naszej ojczyźnie.


Bezpiecznym sposobem na szukanie pracy za granicą, a równocześnie skutecznym w szczególności w wypadku specjalistów jak też wykwalifikowanych pracowników fizycznych, jest posłanie odpowiedzi na ogłoszenia zamieszczone w najbardziej popularnych za granicą stronach z anonsami o pracę.


zobowiązania
Author: New Zealand Tertiary Education Union
Source: http://www.flickr.com


praca stuttgart
Author: Erik Drost
Source: http://www.flickr.com


dzieci
Author: Pradeep Sanders
Source: http://www.flickr.com
Tak samo jak w Polsce, na stanowiska wymagające specjalistycznej wiedzy oraz gruntownego doświadczenia zawodowego przebieg rekrutacji może trwać parę tygodni. W przypadku większości krajów europejskich celem odbycia kwalifikacyjnej rozmowy tańsze zatem mogą się okazać wyjazdy z domku od parotygodniowego przebywania za granicą, podczas którego byśmy nie pracowali. Dodatkowo nie musiałoby to znaczyć rezygnacji z ewentualnego zatrudnienia w naszej ojczyźnie dopóki nie przyjęlibyśmy zadowalającej posady za granicą. W jaki sposób znaleźć takowe ogłoszenia? Wbij w przeglądarkę ciekawiącą cię frazę, przykładowo praca Stuttgart.


Jeśli po wysłaniu aplikacyjnych dokumentów w odpowiedzi na określoną propozycję zostaliśmy zaproszeni na kwalifikacyjną rozmowę bądź poproszeni o przesłanie kolejnych dokumentów, warto upewnić się, że mamy do czynienia z rzetelną firmą oraz pracodawcą. Znajdźmy adres jej siedziby oraz czy firma widnieje w ewidencjach przedsiębiorstw danego kraju; wyszukajmy także wpisów na forach online o tym, jak owa firma traktuje pracowników, itd.


Jeżeli na podstawie anonsu nie będziemy mogli ustalić adresu siedziby konkretnej firmy, lepiej będzie nie odpowiadać na takową ofertę pracy, dlatego że z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że jest to oferta nieuczciwego biznesmena.

Tags: świadczenia, adres, online, Przedsiębiorcy, ewidencja