Jak powinien wyglądać strój biznesowy? Co jest najważniejsze, na co na pewno zwrócić uwagę?

Posted on 14/05/2019 11:31am

W niektórych przedsiębiorstwach nie ma innej możliwości, obowiązkowy jest strój biznesowy. Co to jest? O czym pamiętać przy jego doborze?

biznesman w garniturze
Author: European People's Party
Source: http://www.flickr.com
Początkowo już dobrze zdawać sobie sprawę, że w tej sprawie dżinsy oraz dość krótkie spódniczki nie mają racji bytu, tak samo jest z kolorowymi kamieniami i dość wyrazistymi cieniami do powiek. Jeżeli gdzieś posiadamy tatuaże powinniśmy je przykryć. Jeśli chodzi o strój biznesowy to nz pewnością takiego typu obowiązują w banku, więc to na takim przykładzie najkorzystniej się skupić- odpowiednia strona.
To instytucja finansowa, jej klienci pragną posiadać więc zapewnienie, że współpracują z bezpieczną i stabilną firmą. Pracownicy tak więc muszą własną postawą oraz wyglądem udowodnić, iż tak w sumie jest. Jeżeli więc chodzi ostrój, to w sytuacji pań najbardziej często konieczny jest żakiet, do tego spódnica lub prosta suknia. Kolory muszą być wyważone.


W tego rodzaju miejscach jak bank obowiązujące są zdefiniowane grupy kolorów, tego typu jak popielaty, grafitowy lub czarny. Bluzki mogą być zaś białe, kremowe albo błękitne. W określonych bankach dopuszczalny jest kolor czarny, ale najbardziej często się przyjmuje, że bluzka powinna być bardziej jasna.


W tego typu stroju prezentujemy się bardziej profesjonalnie, klienci na pewno zdają sobie sprawę, że nasze podejście jest poważne, co więcej zachowanie, jak komunikacja niewerbalna wypada o wiele bardziej profesjonalnie, niż gdyby miała miejsce w stroju bardziej luźnym- na tej stronie. A jak wygląda sprawa z biżuterią? Rzeczywiście dopuszczalny jest jeden pierścionek oraz obrączka lub dwa pierścionki, w sytuacji, jak nie mamy obrączki - sprawdź informacje -.

Ta ważna witryna jest przygotowana dla sympatyków omawianej problematyki. Jeżeli wliczasz się do nich, to wejdź na tego typu link!

Kolczyki powinniśmy zakładać proste oraz dosyć krótkie, ażeby nie rozpraszały uwagi klienta. Można też zdecydować się na bardziej skromny naszyjnik.

mężczyzna w stroju biznesowym
Author: University of the Fraser Valley
Source: http://www.flickr.com
Biżuteria najlepiej jak jest wykonana ze srebra lub białego złota, jednak coraz mniej firm się do tego stosuje. Niekiedy więc dopuszcza się możliwość złotych dodatków, na pewno jednakże nie polecana jest sztuczna biżuteria. Ograniczenia także odnoszą się do kamieni, cyrkonie czy diamenty jednakże są dopuszczalne. Przyjęte jest również, iż włosy jakie sięgają ramion mogą być rozpuszczone, zaś trochę bardziej długie powinny być spięte. Chodzi o to w tym, iż podczas rozmowy z klientem nasze włosy nie przysłaniały twarzy. Szczególnie odnosi się to do sytuacji, jak pochylamy się nad jakimś dokumentem. Klient może mieć mylne odczucie, iż chcemy coś ukryć.

Tags: firma, pracownicy, przedsiębiorstwo, strój