Jak efektywnie poszukiwać pracy

Posted on 23/09/2023 8:00am

Przed rozpoczęciem poszukiwania zatrudnienia warto zastanowić się nad tym: jakim sposobem szukać pracy najefektywniej? Kto może nam dopomóc? Szukając pracy korzystaj z wszelkich osiągalnych opcji. Nawet, jeżeli przez jakiś czas nie będziesz odnosić sukcesów, nie zniechęcaj się. Aktywnie poszukując pracy zdobywasz przecież wartościową wiedzę o wymaganiach pracodawców, o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych, albo na przykład nauczasz się skutecznej autoprezentacji. W końcu na pewno uda ci się.

Aby
certyfikat ze szkolenia
Author: Leadnow Canada
Source: http://www.flickr.com
wyszukiwanie zatrudnienia było skuteczne, musimy na samym początku przyjąć przynajmniej 3 założenia: Poświęcę na to dużo czasu. Zależność jest nieskomplikowana, im więcej czasu "zainwestujemy" w działania związane z wyszukiwaniem zatrudnienia, tym prędzej ją znajdziemy. Jeśli w okresie poszukiwania zatrudnienia nie jesteśmy nigdzie indziej zaangażowani, warto sobie powiedzieć, iż na szukanie pracy przeznaczamy dniówkę roboczą. Nie ma powodów, ażeby pracować nad poszukiwaniem pracy krócej, aniżeli będziemy pracować, gdy już ją zdobędziemy. Jeśli mamy już pracę, jednak chcemy ją zmienić, dobrze jest sobie ustalić limit czasu jaki na to przeznaczymy. Będę działać systematycznie. Będę wykorzystać wszelakie dostępne sposoby, które zapewnią mi osiągnięcie celu.
cv
Author: César Santiago Molina
Source: http://www.flickr.com


Przed posłaniem aplikacji trzeba za każdym razem bardzo uważnie sprawdzić ogłoszenie oraz odnieść zamieszczone w nim informacje do własnego doświadczenia. Pamiętaj, że 90 % aplikacji przesyłanych do firm przez poszukujących pracy nie odpowiada wymaganiom wymienianym w ogłoszeniach . Oznacza to, że wyłącznie 10 % nadesłanych kandydatur jest branych pod uwagę w trakcie rekrutacji
.
W ogłoszeniach właściwie nie powinna być zaznaczona preferowana płeć czy wiek ewentualnego pracownika, jako że może być to zauważane jako dyskryminacja. Pracodawcy często umieszczają podobne wiadomości "między wierszami" - wystarczy zwrócić uwagę na odmianę w jakiej użyto jego nazwy, na przykład księgowa, a nie księgowy. Zwróć uwagę na wymagania zamieszczone w ogłoszeniach, np. czy posiadasz odpowiedni certyfikat (sprawdź tutaj certyfikat cu tr) kompetencji zawodowych - czytaj o foliach samoprzylepnych.

Najczęściej w ogłoszeniach pojawia się informacja na temat umiejętności "będących dodatkowym atutem" (może być to dodatkowy język obcy, obsługa konkretnego programu komputerowego albo odbyty kurs na wózki widłowe - weź udział w kursie na wózki widłowe). Idzie o to, żeby nie zrazić należytych specjalistów, jacy dla przykładu biegle posługują się angielskim, ale nie znają za to niemieckiego. Rzadko umiejętności owe są decydujące, jednak bez wątpienia pomagają.

Tags: praca, umiejętności, wymagania