Inwestycja w swoje życie naprawdę jest korzystna, i to w wielu aspektach. Czy także inwestujesz?

Posted on 06/11/2019 7:55am

Jest taki okres w życiu, kiedy zaczynamy się zastanawiać nad bardziej poważnymi kwestiami. Dorastamy,postanawiamy założyć rodzinę, dostajemy awans, pojawia się więc chęć, żeby gdzie ulokować swoje oszczędności, aby na siebie pracowały.

Pojawia się często ważne pytanie: w co inwestować? W ostatnich latach wiele osób wybiera inwestowanie w fundusze. Z jednej strony, występuje większe ryzyko straty kapitału niż w sytuacji oszczędzania na lokatach, jednak jednocześnie można się spodziewać lepszych lub wyższych stop zwrotu. Jeśli w pierwszej kolejności myślisz o bezpiecznym inwestowaniu, to ta opcja również jest odpowiednia dla ciebie, niezbędna jest jedynie odpowiednia strategia.

Najważniejsza jest strategia. Już na początku należy określić podstawę strategii inwestycyjnej - zobacz przykład na niezależny doradca finansowy warszawa. Do nich można zaliczyć, jaki mamy rodzaj fundusz, kiedy rozpoczynamy inwestycję, a kiedy kończymy. Niezwykle ważny jest horyzont czasowy, a także jaką możemy ponieść maksymalną stratę kapitału. Te wytyczne są najważniejsze.
pozyskiwanie funduszy
Author: Tyler Lowmiller
Source: http://www.flickr.com
Określenie tych wytycznych to gwarancja,że wybierzemy fundusz, który najbardziej będzie odzwierciedlał nasze potrzeby. To istotne, ponieważ każdy ma indywidualne preferencje i oczekiwania, to oznacza, że przez cały czas mamy kontrole nad tym co się dzieje , możemy więc podjąć właściwe działania w okresie trwania inwestycji. A to ważne, bo sytuacja na rynku lubi się zmieniać i zaskakiwać. Posiadając plan minimalizujemy również wpływ emocji na podejmowane przez nas decyzje. Kiedy mamy czytelny i racjonalny plan, możemy działać bardziej rozważnie.Jest naprawdę wiele strategii inwestowania w fundusze inwestycyjne, można je jednocześnie modyfikować tak, żeby odpowiadały naszym potrzebom. Zastanawiasz się w co inwestować? Do najpopularniejszych zaliczamy strategię uśredniania ceny. Opiera się ona na systematycznym, co miesięcznym zakupie jednostek konkretnego funduszu - otwarte fundusze inwestycyjne. Ta strategia bardzo zmniejsza ryzyko naszej inwestycji, ponieważ całość kapitału nie spoczywa w jednym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na ten pomysł, to warto spróbować swoich sił w inwestowaniu w fundusze agresywne, czyli akcyjne, ponieważ ich cechą charakterystyczną jest wahanie cen

Tags: Strategia, funduszu, fundusze inwestycyjne