Gdzie się nie obejrzysz - do rozliczenia podatek

Posted on 20/02/2021 7:45am

W dzieciństwie chyba każdy z nas pragnął tego aby jak najprędzej uzyskać pełnoletniość. Sądziliśmy, że będąc dorosłym można robić wszystko to, na co mamy tylko ochotę. Niestety rzeczywistość nie zawsze jest taka, jaką jawiła nam się za dzieciaka.


podatek
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Rodzice nie gonią nas do odrabiania lekcji, nie każą nam chodzić spać po dobranocce, ale nie możemy też pozwolić sobie na wszystko, czego pragniemy z jednego prostego powodu - konieczności monitorowania finansów. Koszmarem każdego z nas jest podatek, który pod różnymi postaciami zabiera nam część wynagrodzenia. Pierwszym, który w tym wypadku przychodzi nam do głowy jest dokładnie ten, który wiążę się z uzyskiwaniem przychodów. Gdyby ktoś w dzieciństwie uświadomił nas, że nie wystarczy tylko pracować, bo jeszcze część wypłaty traktuje się jako pieniężne podziękowanie za to, że w ogóle możemy podjąć pracę pewnie byśmy w to nie uwierzyli. Niestety - podatek dochodowy nas dotyczy i raczej nie nastaną czasy, w których będzie inaczej. Do tego dołączane są obowiązkowe składki ubezpieczeniowe, które również regularnie jesteśmy zobowiązani opłacać. Pewnie wielu dorosłym do dziś marzy się wygrana w loterii, czy spory spadek po cioci z Ameryki. Rzadko pamiętamy jednak o tym, że tutaj również nalicza się podatek... Zarówno spadki jak i darowizny są opodatkowane, więc warto wziąć pod uwagę to, że trzeba się z nich rozliczyć. Podatki towarzyszą nam również na codziennych zakupach, bo do ceny każdego produktu dodaje się VAT, który praktycznie w każdym dniu opłacamy. W przypadku niektórych produktów - zwłaszcza alkoholi - mamy też do czynienia z akcyzą, a w wypadku handlu międzynarodowego musimy brać pod uwagę naliczenie cła.
Niestety pełnoletniość nie jest usłana różami, tak jak wydawało nam się dawniej. To tylko część podatków, które musimy opłacać, żeby zasilić budżet kraju.

Masz ochotę zgłębić więcej informacji na ten temat? Zatem odsyłam do serwisu www (http://kancelariapp.pl/), gdyż znajdziesz tam dużo ciekawych informacji omawiających ten wątek.

Musimy się z tym najzwyczajniej w świecie pogodzić.

Tags: dom, rzeczy, czas, zyski