Franczyza - czym jest?

Posted on 01/03/2024 9:49am

Franczyza jest to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, powinniśmy zatem mieć pojęcie czym jest biznes na franczyzowej licencji.


Własna firma, mimo że we franczyzie urzeczywistniany pod obcym szyldem, to jedna z najlepszych dróg do wysokich zysków.


windykacja
Author: Sparkle Motion
Source: http://www.flickr.com
spotkanie biznesowe w siedzibie firmy
Author: dhub limited
Source: http://www.flickr.com


zdrowie
Source: pixabay.com


I co najistotniejsze ryzyko klapy we własnej dzielności gospodarczej jest we franczyzie małe. Kiedy słyszymy wyrażenie sieć franczyzowa, zazwyczaj kojarzy się nam ono z barami prędkiej obsługi. Te przedsiębiorstwa rzeczywiście funkcjonują na rynku jako symbole franczyzy, jednakże popularnych marek franczyzowych jest o wiele więcej. Kupując licencję franczyzową decydujemy się na prowadzenie firmy na własne ryzyko, ale pod szyldem franczyzodawcy. Znana marka powinna w założeniu gwarantować większą ilość klientów oraz minimalizować istotnie niebezpieczeństwo bankructwa.


Decydując się na kooperację na regule franczyzy obie strony podpisują Umowę narzucającą im wzajemne zobowiązania. Podstawowym zadaniem franczyzodawcy będzie udzielenie licencji na markę a także przekazywanie informacji o prowadzeniu danego biznesu w sposób stały przez cały okres obowiązywania umowy, z kolei podstawowym obowiązkiem franczyzobiorcy będzie przestrzeganie wspólnych dla całej sieci zasad prowadzenia firmy a także płacenie franczyzowych opłat.


Pieniądze owe wykorzystywane są na rzecz sieci i służą wszystkim biorcom licencji – będą one przeznaczane m.in. na badania marketingowe, opracowywanie innowacyjnych towarów jak też kampanie reklamowe.

Szukasz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://szkolenia-weterynaryjne.com/) na pewno Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz tam dużo bardzo pożytecznych danych.

W jednym zdaniu franczyzobiorca wykorzystuje w swej aktywności doświadczenie i metody działania opracowane przez franczyzodawcę.

Tags: rzeczy, rynku, umowy