Efektywne reklamy outdoorowe i ich typy

Posted on 21/03/2023 2:48am

Reklamy outdoorowe to tak zwane reklamy zewnętrzne, do takich reklam nie zaliczymy więc ulotek dawanych do domu, reklam telewizyjnych, jakie możemy zobaczyć w trakcie oglądania telewizji czy również reklam radiowych, jakie częstokroć słyszymy w radiu. Reklamy outdoor to takie, z którymi spotykamy się na zewnątrz, po wyjściu z domu. Zdołają one przybierać przeróżne odmiany, pożądane byłoby poznać te najpopularniejsze.


Reklama outdoor
Author: Roberto Nieves
Source: http://www.flickr.com
Jednym z rodzajów reklamy zewnętrznej jest reklama w środkach komunikacji publicznej, przykładowo w autobusach. Nierzadko jadąć autobusem możemy dojrzeć, iż znajdują się w nim niewielkie ekrany, na jakich transmitowane są rozmaitego typu reklamy.

Zobacz informacje i odkryj serwis (https://4mobilepower.com/aplikacja-mobilna-dla-promotorow/), który zapewne Cię zainteresuje. Nie czekaj ani chwili! Wykonaj to już teraz! Zapewne nie będziesz żałować.

Są one niezwykle efektywne oraz w trakcie długiej, częstokroć dość nudnej podróży, przyciągają wzrok wielu pasażerów. Ponadto autobusami każdego dnia jeżdżą setki osób, więc reklama ta trafia do pokaźnej ilości osób.

Kolejną formą reklamy outdoorowej są billboardy, czyli duże ekrany, częstokroć znajdujące się w centrum miasta, przy ulicach i autostradach bądź galeriach handlowych. Na billboardach znajdują się wielkoformatowe plakaty, w których kluczową funkcję odgrywa grafika, a nie treść. Nierzadko w biegu omijamy billboardy bełchatów, a celem wszelkiej reklamy jest to, żeby była ona dobrze zapamiętana - zobacz więcej.


Billboard
Author: vcheregati
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli na billboardach będzie znajdować się zbyt dużo treści to z pewnością nie nadążymy nawet jej odczytać, o wiele bardziej zajdzie nam w pamięć fascynująca, przyciągająca uwagę grafika oraz przykładowo jakiś oszczędny w słowach, trafny slogan. Billboardy w wielu przypadkach są podświetlane (od góry albo od dołu), dzięki czemu nawet w nocy ich treść jest dobrze widoczna dla przechodniów oraz kierowców.

Inną odmianą reklamy zewnętrznej są banery reklamowe. Banery to niewielkie tablice ledowe, które ujawniają krótkie komunikaty, częstokroć pełnią funkcję szyldów sklepowych. Są one sporo bardziej efektywne i sprawne do zwykłych szyldów, ponieważ banery przyciągają większą uwagę, są również odpowiednio dostrzegalne w nocy.

Tags: reklama, Reklama outdoorowa, billboardy, outdoor