Dobre strony i negatywy kredytów konsolidacyjnych

Posted on 23/03/2022 7:41am

Posiadasz parę kredytów. Mieszkasz w nowym domu, zamarzył wam się nowy samochód, niezbędny okazał się nowy komputer... Jednak z biegiem czasu pamiętanie o tych wszystkich datach spłacania rat staje się coraz bardziej irytujące.

Zastanów się wówczas nad ich konsolidacją. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden. Dodatkowo rata będzie oczywiście niższa od sumy obecnie płaconych rat.

oszczędzanie pieniędzy
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Z tej przyczyny mamy mniejszy problem z jej stratą. Poza tym, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty poszczególnych zobowiązań. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. W razie potrzeby możemy wystąpić z prośbą ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny konsolidacyjny kredyt oraz gotówkowy. Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę , krótki czas, i jednak na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. Bank jednak w tym wypadku nie żąda zabezpieczenia.

polskie banknoty
Author: money pictures
Source: http://www.flickr.com
Zalety kredytu hipotecznego? Ratę płacimy w jednym banku, przez co przy dotrzymaniu terminów okażemy się godnym zaufania klientem.

W zastępstwie kilku, zwykle niejednakowych rat mamy jedną ratę, i to jakże dogodną. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż wraz z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia.

Nie ociągaj się - jeśli przypadł Ci do gustu ten tekst, to bieżący tekst (http://psmtechnik.pl/kasetony,10,pl) można też przejrzeć pod poniższym linkiem. Opisy stworzyliśmy dla Ciebie z ochotą.

Powinniśmy więc być świadomi, że choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Jednak należy pamiętać, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, w dalszym ciągu jest to kusząca oferta.

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc w wybrnięciu z trudnej sytuacji finansowej, dlatego jeżeli sądzimy, że jego warunki są zbyt wymagające, trzeba niezwłocznie negocjować je z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeżeli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.

Tags: nieruchomości, bank, koszt, hipoteka, Oprocentowanie, odsetki, kwoty