Dlaczego warto jest pojechać do Suchej Beskidzkiej?

Posted on 16/11/2023 5:50pm

Kiedy zbliża się lato rośnie chęć podróżowania. Nie w każdym przypadku jednak nie posiadamy wystarczająco wiele czasu na dłużej trwające, dalekie wycieczki lub nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy, aby na teką wycieczkę wyjechać.
kask
Author: scx.hu
Source: scx.hu


Jednak niechaj te wszystkie czynniki nie staną się wymówką, gdyż niedaleko od Krakowa mieści się wiele godnych zobaczenia miejsc, do których możemy dotrzeć bez konieczności wydawania większej gotówki. Jednym z tego typu miejsc jest na pewno Sucha Beskidzka, która rzadko staje się miejscem turystycznym. Niewielki skutek dają też poszukiwania danych o tym miasteczku w mediach i przewodnikach. Przyczyna takiego stanu rzeczy może być prozaiczna - w tym miasteczku nie ma jakikolwiek znaczniejszych atrakcji komercyjnych, które fundowałyby jemu ogólnopolską reklamę, jak również nie ma tam rozbudowanej bazy noclegowej podczas, gdy w mieście działa ceniona Wyższa Szkoła (szkoła podstawowa Wilanów) Turystyki i Ekologii. Jest to smutne, ponieważ ukazuje to jak dzisiaj nawet ciekawe i wartościowe miejsca, mogłyby być mało popularne, jeżeli nie jest zapewniona nowoczesna reklama.


Chevrolet
Author: Mototarget.pl
Source: © Mototarget.pl


Jednak ten fakt może też pełnić rolę pozytywną, gdyż Sucha Beskidzka jest cichym oraz pięknym miasteczkiem, jakim zostaną urzeczeni wszyscy ci, którzy potrzebują odpoczynku z historią w tle. A jest tam co zwiedzać. Szczególnie zadowoleni będą z przebywania w Suchej Beskidzkiej rodzice z małymi dzieciakami, ponieważ jest tam dużo miejsc, które można zwiedzać również z wózkiem, który nie zaklinuje się na za wąskich ulicach, chodnikach, zbyt wysokich krawężnikach albo niewygodnych alejkach. Tutaj z dziećmi można by przemieszczać się bez problemu.
Opiekunowie z dziećmi nie będą niewolnikami tłumów turystów, gdyż ich tu zwyczajnie nie ma. Bardzo interesujące jest to, że popołudniu miasto jest wyludnione, a podróżnicy przechadzają się bez pośpiechu.

Tags: podróż, porady, Promocja, rzeczy, typ