Czym jest wskaźnik rotacji należności oraz jak dostać dojście do akt e-sądu?

Posted on 13/02/2023 7:28am

Wskaźnik rotacji należności należy do wskaźników sprawności działania przedsiębiorstwa oraz charakteryzuje jak często wiadome przedsiębiorstwo zamienia użyczony kredyt kupiecki na gotówkę. Dzięki temu wskaźnikowi wolno określić czy przedsiębiorstwo w skuteczny sposób ściąga należności pieniężne od swoich dłużników. Im większy wskaźnik rotacji należności tym lepiej dla przedsiębiorstwa, albowiem znaczy to, że Klienci w terminie regulują pożyczkę.

Pieniądze
Author: Mike Gifford
Source: http://www.flickr.com
Dzięki wskaźnikowi rotacji należności wolno w łatwy sposób określić sprawność operacyjną. Większość firm i przedsiębiorstw skutecznie posługuje się wskaźnikiem rotacji należności - polecana firma, jednakże niekiedy może okazać się, że dłużnicy nie spłacają w terminie swojego obciążenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Bezsprzecznie sposobności jest masa, jedną z nich jest chociażby windykacja, niemniej jednak nie zawsze daje ona stosowny skutek. W poniektórych przypadkach powinno się więc skierować sprawę do sądu.

Dzisiaj coraz częściej wybierane są e-sądy, ponieważ sprawy w e-sądach często przebiegają znacznie szybciej, wiążą się także z mniejszymi kosztami. Jeśli jako przedsiębiorca zakładasz sprawę dotyczącą zadłużenia w e-sądzie to z pewnością chciałbyś mieć stały dostęp do akt e-sądu - sprawdź.

Ciekawi Cię omawiany temat? Jeśli tak, to po przejściu do wpisu (https://ewadia.pl/formy-wnoszenia-wadium-do-przetargu/) znajdziesz podobne interesujące informacje, których nie zapomnisz przez długi czas.

Jak wolno otrzymać taki dostęp?


Na szczęście nie jest to aktualnie kłopotliwe i skomplikowane, albowiem żeby dostać dostęp do akt e-sądu wypada posiadać tylko osobisty kod bądź identyfikator. Kod dostępu znajduje się na poniektórych orzeczeniach sądowych, w szczególności na wezwaniach do zapłaty, a identyfikator jest uzyskiwany w momencie założenia sprawy w e-sądzie i odkrywa się go w momencie wręczenia wezwania do zapłaty.

Dostęp do akt w e-sądzie mogą posiadać zarówno przedstawiciele - w tym przypadku dane przedsiębiorstwo, jak również pozwani – czyli chociażby nasz dłużnik. By uzyskać dostęp do dokumentów sprawy trzeba wejść na główną stronę sądu i odszukać właściwą zakładkę o nazwie „dostęp do akt sprawy oraz nakazów”. Po wciśnięciu przycisku „pokaż akta” możesz zobaczyć interesujące Cię dokumenty.

Tags: firma, dłużnik, zadłużenie, identyfikator