Czym jest OCR oraz w jaki sposób ta technika może przyczyniać się do znaczej redukcji kosztów prowadzenia księgowości?

Posted on 25/09/2019 4:07pm

Olbrzymie skoroszyty, w jakich będące w księgowości panie przetrzymują dziesiątki, jeśli nie tysiące starych dokumentów na szczęście odchodzą stopniowo w zapomnienie.


Dzieje się tak z tego powodu, że postęp technologii, jaki zachodzi obecnie dosłownie przy nas pozwala nam do tworzenie urządzeń, które w niezwykły sposób sprawiają, że wykonywanie powszednich czynności okazuje się prostsze oraz przyjemniejsze.
odnośnik do strony
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com


Dla przykładu jednym z tak zwanych urządzeń peryferyjnych, jakie można by dołączyć do komputera jest skaner, dzięki jakiemu można by szybko niejako "przenieść" zawartość każdej kartki na dysk. Obszar użycia takiej techniki jest olbrzymi, przy czym w przedstawianym tutaj kontekście czynności pod nazwą digitalizacja faktur, sposób ten może przyczynić się do widocznego zmniejszenia cen utrzymania działu księgowego. Technologię komputerowego odczytywania tekstu można zastosować, aby mieć dostęp do komputerowego magazynu dokumentacji.


firma
Author: Henrik Mayor
Source: http://www.flickr.com


Żeby było to wykonalne, na komputerze, do którego podłączony jest skaner, powinno być ponadto zainstalowane oprogramowanie rozpoznające tekst ręczny, jak i maszynowe. W taki sposób nie ma już konieczności ręcznego przepisywania tekstów do komputera, poza tym w taki sposób nie przenieślibyśmy jakichś podpisów ani pieczątek. Naturalnie można by w taki sposób przechowywać nie tylko rachunki, ale także jakiekolwiek pozostałe stare akta.
Powinni to wykonywać wyłącznie specjaliści, gdyż w wypadku archiwalnych dokumentów, należy wyjątkowo dbać o ostrożność. Należałoby także powiedzieć, że digitalizacja faktur pozwala na zredukowanie kosztów archiwizacji nawet do 50 procent.

Tags: dokumenty, księgowego, urząd, księgowości