Co musimy robić, gdy pojawi się ogień

Posted on 21/06/2018 6:31pm

Poczucie bezpieczeństwa jest niezmiernie ważne

Ważne jest by w chwili, kiedy zostanie zaprószony ogień wiedzieć, co robić. Musimy wiedzieć jak zachować się w trudnym momencie. Stąd też tak istotne są wszelkiego typu regulaminy i kursy związane z bezpieczeństwem. Stąd też instrukcja bezpieczeństwa pożarowego powinna być w widocznym miejscu w każdym budynku użyteczności publicznej. Oczywistością jest, że nie każda osoba przejdzie kurs dotyczący bezpieczeństwa podczas pożaru.

Budynek po pożarze   ściana z płyt Ytong
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
Oczywiście w szkołach dzieci uczą się w jaki sposób powinny zachować się w czasie pożaru jednak z czasem ta wiedza ucieka. Dlatego musi być systematycznie odświeżana. Warto byłoby zorganizować bilbordy, reklamy, które przedstawią, co robić, kiedy widzimy zaprószony ogień. Co ważne instrukcja bezpieczeństwa pożarowego, sprawdź, w zauważalnym miejscu pozwala na to by czekając np. w kolejce do lekarza nawet z nudów po prostu ją przeczytać. To dobry sposób dotarcia do ludzi. Pozwalający na przypadkową naukę w tej kwestii.

Pożar w Warszawie


W stolicy organizowane są różnego rodzaju zjazdy , które mają na celu przeszkolić ludzi w wszelakich dziedzinach. Do jednych z tego rodzaju szkoleń należą te związane z przeciwpożarowymi zagadnieniami.Szkolenia ppoż to kursy nie jedynie dla przedsiębiorstw, które są z terenu tego miasta. Na usługi BHP w Warszawie przyjeżdżają ludzie z wielu miejscowości w kraju. Porządna baza noclegowo-konferencyjna pozwala na przeprowadzenie konkretnego szkolenia ppoż. Szkolenie tego rodzaju musi odbywać się we właściwym miejscu. Niestety wiele przedsiębiorstw dochodzi do wnioski, że wystarczy wziąć podpisy od pracowników poświadczające, że przeszli taki kurs. Jednak nie jest ono przeprowadzane.

Niestety jest to łamanie prawa. Osoby, które przyjmują taki podpis i te, które podpisują się łamią prawo. Nie zapominajmy, że musimy mieć wiedzę, która da nam możliwość odpowiednio zachować się w trakcie niebezpiecznej sytuacji. W innym przypadku grozi nam niebezpieczeństwo, dlatego pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno i warto jest odbyć szkolenie przeciwpożarowe , zamiast szukać wymówek. Kurs przeciwpożarowy poza informacjami jak zachować się, gdy wybuchnie pożar, da nam ogrom innych informacji. Dowiemy się m.in. jak się nie zachowywać żeby samemu nie doprowadzić do pożaru, o czym nie zapominać by nie dopuścić do zaprószenia ognia.

Tags: pożar, ppoż, zaprószony ogień, Kurs przeciwpożarowy, Szkolenia ppoż